«Քաղաքապետի 12 երանգները». Հայկ Մարությանին կընտրի հարցվողների 39,9 տոկոսը (տեսանյութ)
«GALLUP INTERNATIONAL ASSOCIATION»-ն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ներկայացրեց «Քաղաքապետի 12 երանգները» հետազոտության տվյալները։
Հարցման տվյալներով՝ քաղաքացիների 39,9 տոկոսը կընտրի «Իմ քայլը» դաշինքի թեկնածու Հայկ Մարությանին, իսկ «Բարգավաճ Հայաստանի»-ի թեկնածու Նաիրա Զոհրաբյանին իրենց ձայնը կտան հարցվածների 11,8 տոկոսը։
«Լույս» դաշինքի թեկնածու Արտակ Զեյնալյանին կընտրի հարցվողների 4,2 տոկսը, «Երկիր ծիրանիի» թեկնածու Զարուհի Փոստանջյանին՝ 2,5 տոկոսը։
«Օրինաց երկիր» կուսակցության թեկնածու Մհեր Շահգելդյանին հարցվողների 1,1 տոկոսը ձայն կա, «Ժառանգությունից» Րաֆֆի Հովհաննիսյանին՝ 1,1 տոկոսը։
ՀՅԴ-ի թեկնածուին ձայն կտա հարցվողների 0,8 տոկոսը, «Երևանի հանրություն» դաշինքին ձայն կտա հարցվողների 0,3 տոկոսը, իսկ «Երևանցիներ» դաշինքին՝ 0,2 տոկոսը։

39.9% of Yerevan residents to back mayoral candidate Hayk Marutyan – polls
GALLUP INTERNATIONAL ASSOCIATION presented to the reporters today the results of the public opinion poll entitled “12 Shades of Mayor”.
According to the poll, 39.9% of the Yerevan residents will back My Step alliance mayoral candidate Hayk Marutyan and 11.8% will vote for Prosperous Armenia Party candidate Naira Zohrabyan.
Some 4.2% of the respondents said they will vote for Luys alliance candidate Artak Zeynalyan, and some 2.5% will back Zaruhi Postanjyan’s candidacy from Yerkir Tsirani party.
Some 1.1% said they will vote for Orinats Yerkir party candidate Mher Shahgeldyan and 1.1% for Raffi Hovhanissian from Heritage.
Only 0.8% said they will vote for ARF-D candidate, 0.3% will vote for Yerevan community alliance and 0.2 for Yerevantsiner alliance.