Արցախը պետք է որոշի՝ ինչպես է մտնում Հայաստանի կազմ. Փաշինյան
Ադրբեջանի նախագահն իր հայտարարություններով արդեն կանխորոշել է, որ Արցախը չի կարող լինել Ադրբեջանի կազմում, հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, փոխանցում է Aysor.am-ի թղթակիցը Փարիզից։
«Նա ասում է, որ Արցախը պետք է լինի Ադրբեջանի կազմում։ Երբ մենք ասում ենք, որ բանակցությունները պետք է վարել Արցախի հետ, նա ասում է, որ հրաժարվում է բանակցել։ Ստացվում է, որ նա Արցախն ուզում է առանց արցախցիների», - Փարիզում Ֆրանսիայի հայ համայնքի հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Ն.Փաշինյանը։
«Սա ՞ինչ տրամաբանություն է։ Սա ցեղասպան տրամաբանություն է։ Ճիշտ են արցախցիները, երբ ասում են, որ Ադրբեջանի կազմում գտնվելը սպառնում է իրենց ֆիզիկական բնաջնջմամբ։ Այնպես որ, մնում է, որ Արցախն ինքը որոշի, ինչպես է մտնում Հայաստանի կազմ», - նշեց Ն.Փաշինյանը։

Karabakh is to decide how to become Armenia’s part – Armenia’s PM
With his statements Azerbaijani president has already made a forecast that Karabakh cannot be part of Azerbaijan, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan stated today, Aysor.am correspondent reports.
“He says Karabakh must be part of Azerbaijan. When we say that talks should be held with Artsakh (Nagorno Karabakh) he says he refuses to do so. It appears that he wants Artsakh without its people,” Armenia’s PM stated in Paris at the meeting with representatives of French Armenian community.
“What kind of logic is it? This is a genocidal logic. People of Karabakh are right when saying that being part of Azerbaijan means their physical extermination. So, it remains for Artsakh to decide how to become Armenia’s part,” Pashinyan noted.