Ինդոնեզիայի ափի մոտ լաստանավի խորտակման հետևանքով առնվազն 10 մարդ է մահացել
Ինդոնեզիայի կենտրոնական Սուլավեսի նահանգի ափի մոտ լաստանավի խորտակման հետևանքով առնվազն 10 մարդ է մահացել, ևս 11-ը` անհետ կորել, հայտնում է ТАСС-ը՝ հղում անելով Kyodo-ին և տեղական իշխանություններին:
Դրա տվյալով՝ 147 ուղևորով լաստանավի վրա հրդեհ է սկսվել, որից հետո նավը խորտակվել է: Նշվում է, որ հրդեհը սկսվել է ուրբաթ՝ տեղական ժամանակով 16:45-ին, սակայն փրկարարները վատ եղանակյին պայմանների պատճառով կարողացել են նավին հասնել միայն 3 ժամ անց:
Լաստանավի 126 ուղևորներին հաջողվել է փրկել: Նրանց առողջության վիճակի, նաև միջադեպի պատճառների մասին տեղեկատվություն դեռ չի հաղորդվել:

В результате крушения парома у берегов Индонезии погибли 10 человек
По меньшей мере 10 человек погибли, еще 11 пропали без вести в результате крушения парома у берегов провинции Центральный Сулавеси в Индонезии. Об этом в субботу сообщает ТАСС   со ссылкой на Kyodo и на местные власти.
По его данным, пожар начался на пароме, на борту которого находились 147 пассажиров, после чего судно затонуло. Как отмечается, возгорание началось в пятницу в 16:45 по местному времени, однако спасатели смогли добраться до судна лишь спустя три часа в связи с плохими погодными условиями.
126 пассажиров парома удалось спасти. Информации об их состоянии здоровья, а также о причинах произошедшего пока не поступало.