Իսրայելը մտադիր է թույլ չտալ թշնամիներին առաջադեմ զենք ունենալ
Իսրայելը մշտապես աշխատում է, որ թույլ չտա իր հակառակորդներին առաջատար զենք ձեռք բերել: Այդ մասին հայտարարել է երկրի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն Սիրիայի ուղղությամբ հերթական օդային հարվածներից հետո:
Հայտնի է, որ սիրիական իշխանությունները մեղադրել են իսրայելական կողմին Դամասկոսի օդանավակայանի շրջակայքում հարվածներ իրականացնելու համար:
«Իսրայելը մշտապես աշխատում է թշնամիների մոտ առաջադեմ զինատեսակների հայտնվելուն խոչընդոտելու ուղղությամբ: Մեր կարմիր գծերն առավել քան երբևէ հստակ են, և մեր վճռականությունը՝ թույլ չտալ, որ դրանք խախտվեն, նույնպես ուժեղ է, առավել քան երբևէ», - ասել է Նեթանյահուն կառավարության նիստի ժամանակ:

Израиль намерен не допустить появления у противников передового оружия
Израиль постоянно работает над тем, чтобы не дать своим противникам получить передовые вооружения, сказал премьер-министр страны Биньямин Нетаньяху на следующий день после очередных авиаударов по Сирии.
Сирийские власти обвинили в налете на окрестности аэропорта Дамаска израильтян, которые, как обычно в таких случаях, не признают, но и не отрицают своей причастности.
"Израиль постоянно работает над тем, чтобы воспрепятствовать появлению у наших врагов передовых вооружений. Наши красные линии обозначены резче, чем когда-либо, а наша решимость не допустить их нарушения сильна как никогда", — сказал Нетаньяху на заседании кабинета министров.