Հայտնի է ամենաշատ այցելություններ ունեցող երկիրը
Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերությունը Ֆրանսիան ճանաչել է աշխարհի ամենաշատ այցելություններ ունեցող երկիրը:
Ըստ զեկույցի՝ ամբողջ աշխարհում  զոբոսաշրջիկների թիվն աճում է: 2017 թվականին, փորձագետների հաշվարկով,  այցելությունների թիվն աճել է 6,8 տոկոսով: Փաստաթղթում նշվում է, որ դա կարող է կապված լինել տնտեսական զարթոնքի հետ:
Ամնաշատ ժողովրդականություն վայլող երկրների ցանկում առաջին տեղում Ֆրանսիան է, որտեղ այցելել է 86,7 միլիոն մարդ, այնուհետև Իսպանիան (81,8 մլն), երրորդ տեղում է ԱՄՆ-ն (75,9 մլն):

Какая страна у туристов самая популярная?
Всемирная туристическая организация признала Францию самой посещаемой страной мира, сообщает Sputnik Литва.
По данным доклада, представленного организацией, рост числа туристов по всему миру стабильно растет. За 2017 год, по оценкам экспертов, число визитов увеличилось на 6,8 процента по сравнению с годом ранее.
В документе отмечается, что это может быть связано с экономическим подъемом. Первое место в рейтинге самых популярных стран заняла Франция — ее посетили 86,7 миллиона человек, за ней следует Испания (81,8 миллиона), замыкают тройку лидеров США (75,9 миллиона).