Բրյուսելում անհայտ անձը դանակով հարձակվել է ոստիկանի վրա
Բրյուսելի հյուսիսում գտնվող այգում անհայտ անձը դանակով հարձակվել է ոստիկանի վրա, հարձակվողին ձերբակալելու համար ոստիկանությունը ստիպված է եղել զենք օգտագործել, հայտնել են  մայրաքաղաքի Իքսել  շրջանի վարչության մամուլի  ծառայությունը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Դեպքը տեղի է ունեցել Մաքսիմիլյան այգու շրջանում՝ դԱնվեր խճուղում: Ոստիկանության աշխատակիցը թեթև  վնասվածքներ է ստացել: Նրա գործընկերները հարձակվողին չեզոքացնելու համար մահակներ և գազ են կիրառել, նա շարունակել է սպառնալ, այդ ժամանակ ստիպված են եղել զենք օգատգործել: Նա նույնպես վիրավորվել է»,— ասել է մամուլի ծառայության աշխատակիցը:
Դատախազությունը պարզում է միջադեպի հանգամանքները և հարձակվողի դրդապատճառները:
Մաքսիմիլյան այգին, որը գտնվում է կայարանի հարևանությամբ, հայտնի է որպես վայր, որտեղ ժամանակավոր  ապրում են միգրանտները:

В Брюсселе неизвестный напал с ножом на полицейского
Неизвестный напал с ножом на полицейского в парке на севере Брюсселя, для задержания злоумышленника полиции пришлось применять оружие, сообщили РИА Новости   пресс-службе отдела по столичному району Иксель.
«Инцидент произошел в районе парке Максимильян, на шоссе д"Анвер. Сотрудник полиции получил легкое ранение при нападении с ножом. Его коллеги применили дубинки и газовые баллончики, чтобы нейтрализовать нападавшего, он продолжал угрожать, тогда пришлось применить оружие. Он также ранен»,— сообщила сотрудница пресс-службы.
Обстоятельства инцидента и мотивы нападавшего устанавливает прокуратура.
Парк Максимильян, расположенный рядом с вокзалом, известен как место, где временно проживают мигранты.