Պաշտոնապես վերաբացվել է Կոնվերս Բանկի «Գյումրի» մասնաճյուղը
Սեպտեմբերի 15-ին կայացավ Կոնվերս Բանկի «Գյումրի» մասնաճյուղի պաշտոնական վերաբացման արարողությունը, որին ներկա էին հյուրեր Շիրակի մարզպետարանից, ՏԻՄ-երից, բիզնես համայնքի ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև Կոնվերս Բանկի խորհրդի և Տնօրինության անդամներ:
Մասնաճյուղը գործում է նոր՝ ք.Գյումրի, Երևանյան խճյուղի 7/7 հասցեում:
« Սա Կոնվերս Բանկի թվով երկրորդ մարզային մասնաճյուղն է, որի բացումը տեղի է ունենում այս տարի: Տեղափոխությունից հետո «Գյումրի» մասնաճյուղում ստեղծվել են բոլոր պայմանները հաճախորդներին լավագույն պայմաններում բարձրակարգ,  համապարփակ բանկային ծառայություններ մատուցելու համար»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Արթուր Հակոբյանը:
Տարածաշրջանային ցանցի ընդլայնումը՝ նոր մասնաճյուղերի գործարկումը, գործող մասնաճյուղերի վերանորոգումն ու պայմանների բարելավումը, պրոդուկտների և ծառայությունների հասանելիությունը հաճախորդներին Կոնվերս Բանկի գործունեության առաջնահերթություններից են: Մինչև տարեվերջ Բանկը նախատեսվում է ևս  մեկ մասնաճյուղի գործարկում:
Ներկայում Շիրակի մարզում  Կոնվերս Բանկն ունի 3 մասնաճյուղ: Մարզում  իրականացված վարկային ներդրումների պորտֆելը գերազանցում է 12.5 մլն ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամը:
«Առաջիկա տարիներին մարզում բանկի գործունեության առաջնահերթություններից կլինի փոքր ու միջին բիզնեսի և բնակչության հիփոթեքային վարկավորումը: Բանկն իր վարկային առաջարկները կհամապատասխանեցնի տարածաշրջանի զարգացման բնորոշ ոլորտների պահանջներին՝ նախագծելով առավել մրցունակ, հարմարեցված վարկային պրոդուկտներ: Դրանք են տուրիզմի ենթակառուցվածքների կառուցումը, վերականգնումը, տարատեսակ ծառայությունները, գյուղատնտեսական արտադրությունները:  Շիրակի մարզում մենք արդեն իսկ ֆինանսավորել ենք ժամանակից, խոշոր ջերմոցային տնտեսության կառուցման նախագիծ, որն արդեն մեկ տարի է, ինչ հաջողությամբ գործում է: Նման ծրագրերը շարունակական են լինելու»,- նշել է Արթուր Հակոբյանը:
Կոնվերս Բանկի «Գյումրի» մասնաճյուղի վերաբացումից հետո Բանկի ներկայացուցիչներն ու հյուրերը այցելել են Գյումրու Թատերական հրապարակ՝ մասնակցելու «Արգենտինական  տանգոյի շաբաթ»-ի շրջանակներում կազմակերպված միջոցառմանը:

Официальное повторное открытие филиала “Гюмри” Конверс банка
15-ого сентября состоялась официальная церемония повторного открытия филиала “Гюмри” Конверс Банка, на которой присутствовали гости из областной администрации Ширака, органов местного самоуправления, представители делового сообщества, а также члены Совета и Директората Конверс Банка.
Филиал действует по новому адресу – г. Гюмри, Ереванское шоссе, 7/7.
“Это второй региональный филиал Конверс Банка, открытие которого состоялось в текущем году. После переезда, в филиале “Гюмри” созданы все условия для предоставления клиентам высококачественных, комплексных банковских услуг в лучших условиях”, - отметил Генеральный исполнительный директор Конверс Банка Артур Акопян.
Расширение региональной сети, т.е. открытие новых филиалов, обновление и улучшение условий действующих филиалов, доступность продуктов и услуг для клиентов являются одними из приоритетов деятельности Конверс Банка. К концу года Банк планирует открыть еще один филиал.
В настоящее время Конверс Банк имеет 3 филиала в Ширакской области; портфель кредитных инвестиций в области превышает сумму, эквивалентную 12.5 млн. долларов США.
“Кредитование малого и среднего бизнеса, а также ипотечное кредитование населения, останутся в числе приоритетов деятельности Банка в области и в ближайшие годы. Банк адаптирует своим кредитные предложения к потребностям секторов развития в области, разрабатывая более конкурентоспособные, приспособленные кредитные продукты. Это строительство и восстановление туристических инфраструктур, разнообразные услуги, сельскохозяйственные предприятия. В Ширакской области мы уже профинансировали крупный проект строительства тепличного хозяйства, которое успешно работает уже в течение года. Такие проекты будут носить непрерывный характер”, - отметил Артур Акопян.
После повторного открытия филиала “Гюмри” Конверс Банка, представители Банка и гости посетили Театральную площадь Гюмри, чтобы принять участие в мероприятии, организованном в рамках “Недели аргентинского танго”.