«Ելք»-ի՝ ընտրակաշառք բաժանելու մասին հայտարարություններն ասեկոսեներ են. Արտակ Զեյնալյան
«Սա աննախադեպ ընտրություն է Հայաստանի պատմության մեջ, այսքան մեծ մրցակցություն չի եղել», - լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Արտակ Զեյնալյանը:
«Լույս» դաշինքի քաղաքապետի թեկնածուն ասաց, որ իրեն համարում է այս ընրության օրինականության երաշխավորներից մեկը:
Խոսելով ընտրակաշառք բաժանելու մասին «Ելք» խմբակցության ղեկավար Լենա Նազարյանի հայտարարությունների մասին՝ Արտակ Զեյնալյանն ասաց, որ դրանք ասեկոսեներ են:
«Դրանք ասեկոսեներ են, քանի դեռ չեն հաստատվել փաստերով, դրանք մնացել են չհաստատված, ոստիկանությունն աշխատում է այդ ուղղությամբ», - նշեց Ա. Զեյնալյանը:

Артак Зейналян: Заявления фракции «Елк» о раздаче предвыборных взяток – сплетни
Кандидат в мэры Еревана от блока «Луйс» Артак Зейналян считает эти выборы в Совет старейшин Еревана беспрецедентными.
«Это беспрецедентные выборы в истории Армении, такого большого участия еще не было», - заявил в ходе встречи с журналистами Артак Зейналян.
Кандидат в мэры Еревана от блока «Луйс» отметил, что считает себя одним их гарантов законности этих выборов.
Касаясь заявления руководителя парламентской фракции «Елк» Лены Назарян о раздаче предвыборных взяток, Артак Зейналян отметил, что это просто сплетни.
«Это – сплетни и пока они не подтверждены фактами – остаются  неподтвержденными, полиция продолжает работать в этом направлении», - сказал Артак Зейналян.