ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալն այցով կժամանի Վրաստան
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռոուզ Գյոթեմյուլլերը սեպտեմբերի 21-ին այցով կժամանի Վրաստան, հայտնել է վրացական Առաջին ալիքը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին:
«Պլանավորված են դաշինքի գլխավոր քարտուղարի տեղակալի հանդիպումները Վրաստանի իշխանությունների ներկայացուցիչների հետ: Ռոուզ Գյոթեմյուլլերն առաջին անգամ Վրաստանում եղել է 2017 թվականի մայիսին», - ասված է ալիքի հաղորդագրության մեջ, որը հրապարակված է նրա կայքում:
Հեռուստաալիքի տվյալով՝ Գյոթեմյուլլերը Վրաստանում հանդիպումներ կանցկացնի երկրի իշխանությունների ներկայացուցիչների հետ: Այցի մնացած մանրամասները դեռ հայտնի չեն:

Замгенсека НАТО Гетемюллер посетит Грузию
Заместитель генерального секретаря НАТО Роуз Гетемюллер 21 сентября прибудет с визитом в Грузию, сообщает грузинский Первый канал со ссылкой на свои источники, сообщает РИА Новости.
"Запланированы встречи заместителя генсека альянса с представителями властей Грузии. Впервые Роуз Гетемюллер находилась в Грузии в мае 2017 года", — говорится в сообщении канала, опубликованном на его сайте.
По данным телекомпании, Гетемюллер в Грузии проведет встречи с представителями властей страны. Остальные детали визита пока не известны.