Արգենտինայում դատարանը Կիրշների ձերբակալման օրդեր է տվել
Արգենտինացի դատավոր Կլաուդիո Բոնադիոն նախօրեին  երկրի նախկին նախագահ Կրիստինա Կիրշներին նախնական կալանքի ենթարկելու օրդեր է տվել, որի դեմ կոռուպցիոն մեղադրանքներ են առաջադրված:
Ինչպես նշում է Todo Noticias ալիքը, այդ օրդերն առայժմ չի կարող ի կատար ածվել: Բանն այն Է, որ Կիրշները, որպես գործող սենատոր, դատական անձեռնմխելիություն ունի, ուստի խորհրդարանը պետք է պատասխանի դատարանին՝ կհանի նա արդյոք կասկածյալի անձեռնմխելիությունը:
Կիրշները մեղադրվում է կոռուպցիոն սխեմայի մեջ, որով պետության հետ կնքվող պարտավորագրերից կապալառուները պետք Է որոշակի տոկոս փոխանցեին կառավարության մատնանշված պատասխանատու անձանց: Պնդվում Է, որ նույն բանը տեղի է ունեցել նաև նրա ամուսնու՝ Նեստոր Կիրշների (Արգենտինան ղեկավարել է 2003-2007 թվականներին) նախագահության օրոք:

В Аргентине суд выдал ордер на арест Киршнер, который нельзя исполнить
Аргентинский судья Клаудио Бонадио выдал в понедельник ордер на помещение в предварительное заключение экс-президента страны Кристины Киршнер, против которой выдвинуты коррупционные обвинения.
Как отмечает канал Todo Noticias, этот ордер не может пока быть исполнен. Дело в том, что Киршнер обладает судебной неприкосновенностью как действующий сенатор. Именно парламент должен будет ответить суду, снимет ли он с подозреваемой иммунитет.
Киршнер обвиняется в участии в коррупционной схеме, при которой с заключаемых государством контрактов подрядчики должны были отчислять определенный процент указанным ответственным лицам в правительстве. То же самое якобы происходило и во время президентства ее мужа Нестора Киршнера (глава Аргентины в 2003-2007 годах).