Ռոբերտ Քոչարյան. Պուտինի զանգը լուրջ աջակցություն է
Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն իր ծննդյան օրվա առթիվ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի շնորհավորանքը լուրջ աջակցություն է համարում:
«Այս զանգը լուրջ աջակցություն է, բայց ես երբեք չեմ հանրայնացրել նման հարաբերությունների առկայությունը», - ասել է Քոչարյանը՝ «Коммерсант»-ին տված հարցազրույցում:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 31-ին Ռ.Քոչարյանը դարձել է 64 տարեկան: Հայաստանի նախկին նախագահին շնորհավորել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«Հեռախոսազրույցի ժամանակ Վլադիմիր Պուտինը ջերմորեն շնորհավորել է Հայաստանի նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ», - նշվել է Կրեմլի կայքում տեղադրված հայտարարության մեջ:

Роберт Кочарян: Звонок Путина – серьезная поддержка
Второй президент Армении Роберт Кочарян считает поздравление президента России Владимира Путина в связи с его днем рождения серьезной поддержкой.
«Этот звонок — серьезная поддержка, но я никогда такие отношения не афишировал, - сказал Р.Кочарян в интервью изданию «Коммерсант».
Напомним, что 31 августа Р.Кочаряну исполнилось 64 года. Экс-президента Армении поздравил президент России Владимир Путин.
«В ходе телефонного разговора Владимир Путин тепло поздравил с Днём рождения бывшего Президента Армении Роберта Кочаряна», - говорится в сообщении, размещенном на сайте Кремля.