Ֆիլիպիններում «Մանգհուտ» փոթորկից զոհերի թիվը հասել է 81-ի
Ֆիլիպիններում առնվազն 81 մարդ է մահացել, ևս 71-ը՝ վիրավորվել «Մանգհուտ» փոթորկի հետևանքով, հաղորդում է Rappler պորտալը՝ հղում անելով  իշխանություններին:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր 74  զոհի, 74 վիրավորի մասին, ևս 55-ը անհետ կորած է համարվում:
Պորտալի հաղորդմամբ՝ զոհերի մեծ մասը Կորդիլերյան վարչական շրջանից է, որն ամենից շատն է տուժել սողանքներից: Այս պահին որոնվում է ևս 70 հոգի:
Ուրբաթ երեկոյան «Մանգխուտ» հզոր փոթորիկը հասավ Ֆիլիպինների հյուսիսարևելյան ափ: Ըստ իշխանությունների, փոթորիկն ազդել է տարածաշրջանում ապրող ավելի քան 800 հազար բնակչի վրա: Չինաստանում չորս մարդ է մահացել, ավելի քան հազար շենք փլուզվել են, վնասվել են մոտ 4,3 հազար շինություն: Ըստ իշխանությունների, Չինաստանում թայֆունից վնասը գերազանցել է 750 մլն դոլարը:

Число жертв тайфуна «Мангхут» на Филиппинах выросло до 81
Не менее 81 человека погибли, еще 71 пострадал на Филиппинах в результате тайфуна «Мангхут», сообщает портал Rappler со ссылкой на властей.
Ранее сообщалось о 74 погибших, 74 пострадавших, еще 55 человек считались пропавшими без вести.
Как сообщает портал, наибольшее количество жертв зафиксировано в Кордильерском административном регионе, который сильнее всего пострадал от оползней. На данный момент ведется поиск еще 70 человек.
Мощный тайфун «Мангхут» достиг северо-восточного побережья Филиппин в пятницу вечером. По данным властей, тайфун затронул более 800 тысяч человек, проживающих в регионе. В Китае погибли четыре человека, обрушились более тысячи зданий, повреждены около 4,3 тысячи строений. По данным властей республики, ущерб от тайфуна в КНР превысил $750 млн.