Ռուսաստանի հարավում ավելի քան 3.500 զինծառայող տագնապով բերվել է մարտական պատրաստության
Ռուսաստանի հարավային ռազմական շրջանի 49-րդ բանակի ավելի քան 3.500 զինծառայող և 600 միավոր տեխնիկա ուսումնական տագնապի շրջանակում բերվել է մարտական պատրաստության: Այդ մասին հայտնել է ռազմական շրջանի մամուլի ծառայության ղեկավար Վադիմ Աստաֆևը:
Ստուգումը, որին մասնակցում են Ստավրոպոլում և Կարաչաևո-Չերկեսիայում տեղակայված միավորումները և զորամասերը, հայտարարվել է Հարավային շրջանի զորքերի հրամանատար Ալեքսանդր Դվորնիկովի հրամանով:
«Մարտական պատրաստվածության ստուգումների միջոցառումների շրջանակում միավորումների և զորամասերի հրամանատարությունները պետք է կատարեն շարժական դաշտային կառավարման կետերից զորքերի կառավարման կազմակերպման խնդիրներ», - ասել է նա:

На юге России по тревоге подняли более 3,5 тысячи военнослужащих
Более 3,5 тысячи военнослужащих и 600 единиц техники 49-й общевойсковой армии российского Южного военного округа приведены в боевую готовность в рамках учебной тревоги, сообщил журналистам начальник пресс-службы округа Вадим Астафьев.
Проверка, к которой привлечены соединения и воинские части, дислоцированные на Ставрополье и в Карачаево-Черкессии, объявлена по приказу командующего войсками Южного округа Александра Дворникова.
"В рамках мероприятий проверки боевой готовности командованиям соединений и воинских частей предстоит отработать на практике задачи организации управления войсками с подвижных полевых пунктов управления", — сказал он.