Թրամփը հայտարարել է մոտ ապագայում Կիմ Չեն Ընի հետ հանդիպման մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ մոտ ապագայում հանդիպում կանցկացնի Հյուսիսային Կորեայի ղեկավար Կիմ Չեն Ընի հետ: Այս մասին նախագահն ամերիկացի լրագրողներին հայտնել է Հյուսիսային Կարոլինա կատարած այցի ժամանակ:
«Մենք կհանդիպենք», - պատասխանել է Թրամփը լրագրողի հարցին, թե արդյոք մտադիր է մոտ ապագայում հանդիպել Կիմ Չեն Ընի հետ:
Թրամփն ավելի վաղ հայտնել էր, որ առաջընթաց է նկատվում ԿԺԴՀ-ի շուրջ տիրող իրավիճակում, և հայտարարել է, որ անձնական մակարդակով շատ լավ հարաբերություններ ունի հյուսիսկորեացի առաջնորդի հետ:
Սպիտակ տան մամլո քարտուղար Սառա Սանդերսը սեպտեմբերի 10-ին հայտարարել էր, որ Թրամփը նոր նամակ է ստացել Կիմ Չեն Ընից, որում առաջարկվում է կազմակերպել երկու առաջնորդի հաջորդ հանդիպումը:

Трамп анонсировал скорую новую встречу с Ким Чен Ыном
Президент США Дональд Трамп заявил, что он в скором времени проведет встречу с лидером КНДР Ким Чен Ыном. Об этом президент рассказал американским журналистам в ходе визита в штат Северная Каролина.
"Мы будем (встречаться)", - ответил президент на вопрос журналиста, будет ли он в скором времени встречаться с Ким Чен Ыном.
Ранее Трамп отметил прогресс в ситуации вокруг КНДР и заявил, что на личном уровне у него очень хорошие отношения с северокорейским лидером.
Пресс-секретарь Белого дома Сара Сандерс 10 сентября сообщала, что Трамп получил новое письмо Ким Чен Ына, в котором предлагается подготовить следующую встречу лидеров двух стран.