Կառավարությունը 109 միլիոն 296 հազար դրամ կհատկացնի ԱԳՆ-ին
Հայաստանում 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-11-ը կայանալիք «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» երրորդ Գլոբալ ֆորումի նախապատրաստման և անցկացման հետ կապված միջոցառումների իրականացման նպատակով կառավարությունն այսօր որոշում կայացրեց Արտաքին գործերի նախարարությանը հատկացնել 109 միլիոն 296 հազար դրամ:
Գումարն անհրաժեշտ է ֆորումի նախապատրաստման և անցկացման հետ կապված միջոցառումներն իրականացնելու նպատակով:
Ընթացիկ տարվա առաջին կիսամյակում արտաքին գործերի նախարարությունում ձևավորված աշխատանքային խումբը մշակել է երրորդ Գլոբալ ֆորումի հայեցակարգը, կազմել է հրավիրյալների ցանկը և առաքել հրավերներ։
Ձեռք են բերվել մոտ հինգ տասնյակ առաջատար ցեղասպանագետների, ցեղասպանության թանգարանների ու հիշատակի համալիրների տնօրենների, մշակույթի ու արվեստի ներկայացուցիչների և իրավապաշտպանների՝ Ֆորումին մասնակցության նախնական համաձայնությունը։
Ֆորումին նախատեսվում է նաև Միավորված ազգերի կազմակերպության Գլխավոր քարտուղարի՝ Ցեղասպանության կանխարգելման հարցերով Հատուկ խորհրդականի մասնակցությունը:

Armenia’s government to allocate 109 million 296 thousand AMD to MFA for organizing “Against Genocide Crime” Forum
20/09/2018 12:35
Armenia’s cabinet decided at its sitting today to allocate 109 million 296 thousand AMD to the Ministry of Foreign Affairs for the organization of events in the sidelines of “Against Genocide Crime” third Global Forum to be conducted in Armenia from December 9-11, 2018.
The sum is necessary for preparation and conduction of events in the sidelines of the forum.
The task group set at the ministry earlier this year has worked out the concept, prepared the list of invitees and sent the invitations. A number of leading experts, directors of genocide museums, cultural and art figures have initially confirmed their participation in the forum.
The UN Secretary General’s Special Advisor on the Prevention of Genocide is also expected to participate in the event.