Ֆիլիպիններում առնվազն 15 մարդ է մահացել սողանքի հետևանքով
Առնվազն 15 մարդ է մահացել, ևս 50 հոգի անհայտ կորած է համարվում հինգշաբթի առավոտյան Ֆիլիպինների Սեբու նահանգի Նագա քաղաքում տեղի ունեցած սողանքի հետևանքով, հայտնել է «Սինհուա» գործակալությունը հղում անելով տեղի իշխանություններին:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ սողանքի հետևանքով փլատակների տակ է մնացել 25-ից մինչև 35 տուն: Իշխանությունները մտահոգված են, որ այնտեղ կարող են լինել տասնյակ մարդիկ: Սողանքի պատճառ են դարձել հորդառատ անձրեւները:
Նշվում Է, որ մինչ այժմ հաջողվել է փրկել ու փլատակներից դուրս բերել ութ մարդու: Սողանքի կապակցությամբ տարհանված են տեղի հազարից ավելի բնակիչներ:Ս
եպտեմբերի 19-ին տեղեկացվել էր, որ Ֆիլիպիններում «Մանգհուտ» թայֆունի պատճառով մահացածների թիվը հասել է 81-ի, ևս մոտ 70 բնակիչների ճակատագիրն անհայտ է մնում:

Число жертв оползня на Филиппинах увеличилось до 15
Число погибших в результате оползня, который сошел утром в четверг в городе Нага (провинция Себу), достигло 15 человек, еще 50 человек считаются пропавшими без вести, сообщило агентство "Синьхуа" со ссылкой на местные власти.
Ранее сообщалось, что в результате схода оползня под завалами оказались от 25 до 35 домов. Власти опасаются, что там могут находиться еще десятки человек. Причиной оползня стали ливневые дожди.
Отмечается, что на данный момент спасено из-под завалов восемь человек. В связи с оползнем более тысячи местных жителей были эвакуированы.
В среду сообщалось, что число людей, погибших на Филиппинах из-за тайфуна "Мангхут", возросло до 81, судьба около 70 жителей остается неизвестной.