Վենեսուելայում գները բարձրացնելու մեղադրանքով կալանավորվել է սուպերմարկետի ավելի քան 30 մենեջեր
Վենեսուելայում պարենամթերքի գները բարձրացնելու մեղադրանքով կալանավորվել են սուպերմարկետների 34 մենեջերներ: Այս մասին հայտարարել է երկրի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն, փոխանցում  է Reuters-ը:
«Մենք սուպերմարկտենրի խումբ ունեինք, որոնք մարդկանցից թաքցնում էին մթերքները եւ փող շորթում: Խոշոր սուպերմարկետների 34 մենեջեր օրենքի խախտման համար հայտնվել է ճաղերի հետևում», - ասել է Մադուրոն:
Տեղական լրատվամիջոցները հաղորդել են, որ կալանավորված մենեջերներից շատերը աշխատել են Central Madeirense-ում՝ ցանցում, որը 70 տարի առաջ հիմնադրվել է պորտուգալացի ներգաղթյլաների կողմից:

В Венесуэле посадили в тюрьму более 30 менеджеров магазинов, завышающих цены
В Венесуэле 34 менеджера супермаркетов арестованы по обвинению в завышении цен на продовольствие.  Об этом  заявил президент страны Николас Мадуро, передает Reuters.
«У нас была группа супермаркетов, которые прятали продукты от людей и  вымогали деньги. 34 администратора крупных супермаркетов  находятся за решеткой за нарушение закона», - сказал Мадуро.
Местные СМИ сообщили, что многие из арестованных менеджеров работали в Central Madeirense, сети, основанной около 70 лет назад португальскими иммигрантами.