Տանզանիայում ուղևորատար լաստանավ է խորտակվել, կան զոհեր
Տանզանիայում ուղևորատար լաստանավի խորտակման հետևանքով առնվազն 44 մարդ է մահացել, հայտնում է Capital Television հեռուստաալիքը` հղում անելով տեղական լրատվամիջոցներին:
Միջադեպը տեղի է ունեցել հինգշաբթի՝ սեպտեմբերի 20-ին, Վիկտորիա լճում: Հաղորդվում է, որ այս պահի դրությամբ որոնողական ու փրկարարական աշխատանքները դադարեցված են և կշարունակվեն առավոտյան: Փրկարարները հայտնաբերել են 44 մարդու դի, 37-ին հաջողվել է փրկել:
Լաստանավի վրա եղած ուղևորների հստակ թիվը հայտնի չէ, սակայն այն կարող է տեղափոխել շուրջ 100 ուղևոր, 25 տոննա բեռ և 3 ոչ մեծ տրանսպորտային միջոց: Լրատվամիջոցների հաղորդմամբ՝ Տանզանիայի կառավարությունը ենթադրում է, որ զոհերի թիվը կարող է գերազանցել 200-ը:

В Танзании при крушении парома погибли более 40 человек
По меньшей мере 44 человека погибли при крушении пассажирского парома в Танзании, передает телеканал Capital Television со ссылкой на местные власти.
Как сообщается, инцидент произошел в четверг на озере Виктория. Региональный комиссар города Мванзы Джон Монгелла заявил, что на данный момент спасательная операция приостановлена из-за наступления темноты и будет возобновлена утром.
"Он заявил, что 44 тела были обнаружены и 37 человек спасены", — написал телеканал в Twitter.
Отмечается, что, хотя точное число людей на борту парома неизвестно, он может перевозить около сотни пассажиров, 25 тонн груза и три небольших транспортных средства.
По информации СМИ, правительство Танзании предполагает, что число утонувших может превысить 200 человек.