ՀՀ ԱԳՆ ղեկավարը մեկնել է Նյու Յորք, հնարավոր է նրա հանդիպումը Էլմար Մամեդյարովի հետ
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում կայցելի Նյու Յորք՝ մասնակցելու ՄԱԿ Գլխավոր ասամբլեայի 73-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին։
Սեպտեմբերի 24-ից 28-ը կայանալիք աշխատանքային այցի շրջանակներում նախատեսվում են Զոհրաբ Մնացականյանի երկկողմ հանդիպումները մի շարք երկրների իր գործընկերների և այլ պաշտոնյաների հետ:
Ավելի վաղ ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Թոմաս Գրեմինգերը հայտնել էր, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը ծրագրված է անցկացնել սեպտեմբերի վերջին Նյու Յորքում:

Armenia’s FM departs for New York
Armenia’s Foreign Minister Zohrap Mnatsakanyan is departing for New York with the delegation of Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan to participate in the works of the 73d summit of the UN General Assembly in New York.
Within the framework of the working visit from September 24-28, Mnatsakanyan will conduct a number of meetings with his counterparts and officials of other countries.
Earlier OSCE Secretary General Thomas Greminger stated that the meeting of the Armenian and Azerbaijani FMs is scheduled in New York in late September.