ՔՊ-ին պատկանող հանձնաժողովի անդամներից մեկը քարոզչություն է կատարել տեղամասում. Ահազանգ
Երևանի ավագանու ընտրություններում դիտորդական առաքելություն իրականացնող «Անկախ դիտորդ» դաշինքը Երևանի տարածքում ընտրությունների հետ կապված ահազանգեր է շարունակում ստանալ։
Ըստ ներկայացված ահազանգերի՝ Նոր Նորք վարչական շրջանում տեղակայված 2/4 ընտրատեղամասում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը պատկանող հանձնաժողովի անդամներից մեկը քարոզչություն է կատարել տեղամասում «Իմ քայլը» դաշինքի օգտին և հակաքարոզչություն իրականացրել ԲՀԿ-ի դեմ՝ բարձրաձայն քննարկելով ինչ-որ տեսանյութեր: Հանձնաժողովի նախագահը միջադեպը չի գրանցել, բայց դադարեցրել է հետագա քարոզչությունը:
Մեկ այլ ահազանգի համաձայն «Անկախ դիտորդ», դաշինքի դիտորդներն արձանագրել են, որ Շենգավիթի թիվ 75 դպրոցում տեղակայված 8/40 ընտրատեղամասի դիմաց առավոտյան ժամը 8:00-ից սկսած առանց պետհամարանիշերի սև գույնի մեքենա կա կայանած: Մեքենայի շուրջ հավաքված արական սեռի ներկայացուցիչները ցրվել են, երբ նկատել են դիտորդին, կարճ ժամանակ անց դարձյալ հավաքվել են: Երբ դիտորդն այդ մասին տեղեկացրել է հանձնաժողովի նախագահին, վերջինս դիտորդին նկատողություն է արել՝ ասելով որ նա իրեն սխալ է պահում և թույլ չի տալիս մարդկանց հանգիստ ընտրություն կատարել: Ավելին, շարունակական պնդումների դեպքում սպառնացել է արձանագրություն կազմել դիտորդի դեմ:

«Независимый наблюдатель»: Член комиссии от партии «Гражданский договор» проводил агитацию на избирательном участке
23/09/2018 15:10
Блок «Независимый наблюдатель», осуществляющий наблюдательскую миссию на выборах в Совет старейшин Еревана, продолжает получать сообщения в связи с выборами в столице.
Согласно данным, на избирательном участке 2/4 административного района Нор Норк один из членов комиссии от партии «Гражданский договор» проводил на участке агитацию в пользу блока «Мой шаг» и контрагитацию в отношении партии «Процветающей Армении», громко обсуждая какие-то видеоматериалы. Председатель комиссии не зарегистрировал нарушения, однако пресек дальнейшую агитацию.
Как сообщает «Независимый наблюдатель», наблюдатели блока зафиксировали, что начиная с 8:30 утра перед избирательным участком 8/40 в школе №75 административного района Шенгавит стоит машина черного цвета без номерных знаков. Заметив наблюдателя, собравшиеся вокруг автомобиля мужчины разошлись, однако спустя короткое время, снова вернулись. Когда наблюдатель сообщил об этом председателю избирательной комиссии, последний сделал замечание наблюдателю, заявив, что наблюдатель ведет себя неправильно и не дает людям спокойно проголосовать. Более того, в случае продолжения подобных утверждений, председатель комиссии угрожал составить протокол против наблюдателя.