Հայկ Մարությանը շնորհավորեց լրագրողներին (Տեսանյութ)
Երևանի ավագանու ընտրություններում «Իմ քայլը» դաշինիքի թեկնածու Հայկ Մարությանը այսօր լրագրողներին մոտեցավ շնորհավորանքով։ Երբ հարցրին՝ ինչի կապակցությամբ, թեկնածուն պատասխանեց. «Վերջին տասնամյակների ընթացքում ազատ ու արդար ընտրությունների կապակցությամբ»։
Լրագրողը նկատեց, որ արդեն իսկ ընտրախախտումների մասին ահազանգեր են արձանագրել դիտորդական կազմակերպությունները։ Հայկ Մարությանը, սակայն, դրան հստակ չարձագանքեց, ասելով. «Դիմեք շտաբի պետին»։
Հարցին, թե ի՞նչ է կարծում՝ իր օգտին քվեարկելու են Հայկ Մարության անձի համա՞ր, թե՞ նրա համար, որ իրեն պաշտպանում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, թեկնածուն պատասխանեց. «Քաղաքականությունը թիմային գործընթաց է, բոլորը քվեարկում են թիմին»։
Մարությանը չհամաձայնեց այն դիտարկումների հետ, թե իր նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում վարչապետի՝ քարոզարշավին մասնակցելը վարչական ռեսուրսի օգտագործում է։
«Վարչապետը Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության անդամ է, և իրավունք ունի մասնակցելու քարոզչական գործընթացին», - շեշտեց նա։
Մարությանն ասաց, որ իրենք պատրաստ են համագործակցել բոլոր քաղաքական ուժերի հետ։
«Մենք պատրաստ ենք յուրաքանչյուր համագործակցության։ Իմ ու մեր թիմի համար ամենագլխավոր նպատակը մեր Երևանը կառուցելն ու մեր երազանքների քաղաքը կառուցելն է։ Թե դա ինչ ճանապարհով կլինի, այս պահին կարևոր չէ», - ասաց Մարությանը։

Айк Марутян поздравил журналистов
Кандидат в мэры Еревана от блока «Мой шаг» Айк Марутян поздравил сегодня после голосования журналистов. На вопрос журналистов, в связи с чем, Айк Марутян ответил: «Со свободными и справедливыми выборами за последние десятилетия».
В ответ журналисты отметили, что наблюдательские организации уже зафиксировали нарушения, однако Айк Марукян отреагировал на это, сказав: «Обращайтесь к руководителю штаба».
На вопрос, по его мнению, избиратели будут голосовать за кандидата Айка Марутяна или просто потому, что его поддержал премьер- министр Никол Пашинян, он ответил: «Политика – это командный процесс, все голосуют за команду».
Айк Марутян не согласился с замечанием, что участие премьер-министра Армении в его предвыборной кампании является использованием административного ресурса.
«Премьер-министр член партии «Гражданский договор»  и имеет право участвовать в агитационной кампании», - сказал он.
Айк Марукян также отметил, что они согласны сотрудничать со всеми политическими силами.
«Мы готовы к любому сотрудничеству. Для меня и нашей команды самой важной целью является построение нашего Еревана и города нашей мечты. Каким путем это будет сделано, сейчас неважно», - сказал он.