Թրամփը չի բացառում հանդիպումը Հասան Ռոհանիի հետ ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 73-րդ նստաշրջանի շրջանակներում պատրաստ է հանդիպել Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիի հետ, եթե բանակցությունները «կառուցողական լինեն»: Այս մասին Fox News հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն:
«Նախագահը բավականին պարզ է արտահայտվել: Եթե Իրանի հետ բանակցությունները կառուցողական լինեն՝ նախագահն ուրախ կլինի անցկացնել դրանք», - ասել է Պոմպեոն:
Սեպտեմբերի 25-ին Դոնալդ Թրամփը ելույթով հանդես կգա ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովում, իսկ հաջորդ օրն անձամբ կվարի ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստը:

Дональд Трамп не исключает встречи с Хасаном Роухани на Генассамблее ООН
Американский президент Дональд Трамп готов встретиться с президентом Ирана Хасаном Роухани на полях 73-й сессии Генеральной ассамблеи ООН при условии, если такие переговоры «будут конструктивными», заявил госсекретарь США Майкл Помпео в интервью телеканалу Fox News.
«Президент был предельно ясен. Если переговоры с Ираном будут конструктивными, президент рад их провести»,— сказал господин Помпео (цитата по ТАСС).
25 сентября Дональд Трамп выступит перед Генассамблеей ООН, а на следующий день лично проведет одно из заседаний Совета Безопасности ООН.