Վիետնամի իշխանությունները երկօրյա սուգ են հայտարարել նախագահի մահվան կապակցությամբ
Վիետնամի իշխանությունները սեպտեմբերի 26-ը և 27-ը համազգային սգո օրեր են հայտարարել անցած շաբաթ մահացած նախագահ Չան Դայ Կուանգի մահվան կապակցությամբ, ասված է հուղարկավորման պետական հանձնաժողովի հաղորդագրության մեջ, որը հրապարակված է Nhan Dan կենտրոնական թերթում:
Այդ օրերին երկրում խոնարհված կլինեն ազգային դրոշները, կդադարեցվեն ժամանցային բոլոր միջոցառումները, իսկ հեռուստաալիքները, ռադիոկայանները և մշակութային հաստատությունները համապատասխան փոփոխություններ կմտցնեն իրենց ծրագրերում: Սեպտեմբերի 26-ին նախագահի աճյունն ամփոփող դագաղը կդրվի ազգային պաշտպանության նախարարության Պետական սգո սրահում, որտեղ ժամը 07:00-ին  կսկսվի հրաժեշտի արարողությունը: Քաղաքական գործչի հուղարկավորությունը տեղի կունենա հաջորդ օրը՝ սեպտեմբերի 27-ին նրա հայրենի Կիմշոն գավառում, որը գտնվում է Նինբին հյուսիսային նահանգում:

Власти Вьетнама объявили двухдневный траур в связи со смертью президента
Власти Вьетнама объявили 26 и 27 сентября днями общенационального траура по умершему на прошлой неделе президенту страны Чан Дай Куангу, говорится в коммюнике государственной похоронной комиссии, опубликованном центральной газетой Nhan Dan.
В эти дни в стране будут приспущены национальные флаги, приостановлены все развлекательные мероприятия, а телеканалы, радиостанции и культурные учреждения внесут соответствующие коррективы в свои программы. В среду, 26 сентября, гроб с телом президента будет установлен в Государственном траурном зале министерства национальной обороны, где с 07:00 (03:00 мск) начнется церемония прощания. Похороны политика пройдут на следующий день, 27 сентября, на его малой родине - в уезде Кимшон северной провинции Нинбинь.