Հնդկաստանում մոլեգնող տեղատարափների պատճառով առնվազն 45 մարդ է անհետ կորել
Առնվազն 45 մարդ է անհետ կորել Հնդկաստանի հյուսիսում մոլեգնող տեղատարափների պատճառով, հայտնել է ANI գործակալությունը: Մարդիկ կորել են երկրի Հիմաչալ-Փրադեշի նահանգի Լահուլ և Սպիտի օկրուգում: Կորածների թվում են՝ Ռուրկի քաղաքի տեխնոլոգիական ինստիտուտի 35 ուսանողներ:
Ավելի վաղ Times of India հրատարակությունը հայտնել էր, որ առնվազն 11 մարդ է  մահացել, ևս մի քանիսը՝ տուժել Հնդկաստանի հյուսիսային նահանգներում հորդառատ անձրևներից առաջացած հեղեղումների ու սողանքների հետեւանքով: Փենջաբի նահանգում վտանգի կարմիր մակարդակ է հայտարարված: Դպրոցները փակ են Ջամուի և Քաշմիրի նահանգում, նաև Հիմաչալ-Փրադեշի նահանգի մեծ մասում:

В Индии из-за ливней пропали без вести не менее 45 человек
По меньшей мере 45 человек числятся пропавшими без вести из-за сильных дождей на севере страны, сообщает агентство ANI.
По данным агентства, люди пропали в округе Лахул и Спити в индийском штате Химачал-Парадеш. Среди пропавших 35 студентов Технологического института города Рурки.
Ранее издание Times of India сообщило, что по меньшей мере 11 человек погибли, еще несколько пострадали в результате наводнений и оползней, спровоцированных мощными ливнями в северных штатах Индии. В штате Пенджаб был объявлен красный уровень опасности. Школы закрыты в штате Джамму и Кашмир и в большей части штата Химачал-Прадеш.