Facebook-ի մինչև 50 մլն օգտատիրոջ տվյալ կարող էր հայտնվել անհայտ հաքերների տիրապետության տակ
Facebook ընկերությունը տեղեկացրել է, որ հաքերներն օգտվել են սոցիալական ցանցի կոդի խոցելիությունից և կարող էին հասանելիություն ստանալ շուրջ 50 մլն օգտատիրոջ էջերին, հայտնում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
Ընկերությունից հայտարարել են, որ տեղյակ չեն, թե ով կարող է կանգնած լինել հաքերային հարձակման հետևում:
Խոցելիությունը Facebook-ը հայտնաբերել է երեքշաբթի, որից հետո ոստիկանություն է դիմել:
Օգտատերերին, որոնք կարող էին հարձակման թիրախ դառնալ, ուրբաթ առաջարկել են նորից մուտք գործել համակարգ:
Facebook-ի անվտանգության բաժնի ղեկավար Գայ Ռոզենը տեղեկացրել է, որ ներկա պահին խոցելիությունը կարգավորվել է:

Facebook says almost 50 million of its users were left exposed by a security flaw.
The company said attackers were able to exploit a vulnerability in a feature known as “View As” to gain control of people's accounts.
The breach was discovered on Tuesday, Facebook said, and it has informed police.
Users that had potentially been affected were prompted to re-log-in on Friday.
The flaw has been fixed, wrote the firm’s vice-president of product management, Guy Rosen, adding all affected accounts had been reset, as well as another 40 million "as a precautionary step".
Facebook - which saw its share price drop more than 3% on Friday - has more than two billion active monthly users.
The company has confirmed to reporters that the breach would allow hackers to log in to other accounts that use Facebook's system, of which there are many.