Չկա հնարավորություն մեկ այլ մարդու առաջադրելու և վարչապետ ընտրելու. Էդմոն Մարուքյան
Մի քանի դրվագներում շեշտվեց, որ իրենք վարչապետի թեկնածու չեն առաջադրելու, լրագրողներին ասաց «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը՝ խոսելով երեկ վարչապետի և խորհրդարանական խմբակցությունների միջև տեղի ունեցած խոսակցության մասին։
«Մի քանի անգամ շեշտվել է, բայց չկա հուշագիր և դա, բնականաբար, բանավոր խոսակցությունների մակարդակում է», - ասաց Մարուքյանը։
Նա նաև նկատեց, որ եթե անգամ այլ ուժերի կողմից առաջադրվեն թեկնածուներ, ապա դա անիմաստ կլին. «ՀՀ-ում այնպիսի իրավիճակ է, որ կա հաղեփոխության, ու չկա հնարավորություն մեկ այլ մարդու առաջադրելու և վարչապետ ընտրելու։ Եթե դա արվի, դա ձախողված քայլ է լինելու ու ոչինչ չի տա ռեվանշի առումով։ Ոչ մեկ լուսնից չի իջել, բոլորն էլ գիտակցում են դա»։
Մարուքյանն ընդգծեց, որ բանակցությունները կշարունակվեն։
«Այսօր հարցուպատասխան է, ու վարչապետը կրկին գալու է խորհրդարան։ Կարծում եմ՝ դա նշանակում է, որ ֆրակցիաների հետ հանդիպումներ կլինեն», - նկատեց նա։

Nomination of other candidate to be failed step: Edmon Marukyan
It has been noted in few episodes that the three forces will not nominate PM candidate, Yelk faction MP Edmon Marukyan said, speaking about yesterday’s talks in the NA between Prime Minister Nikol Pashinyan and MPs of factions.
“They have stressed it few times, but there is no memorandum, thus this remains only on the level of conversation,” Marukyan said.
He also noted that even if other forces nominate a candidate it will be useless. “It will be a failed step and will give nothing to them. No one has come from the moon, everybody realize it,” the MP stressed, adding that the negotiations will continue.
"Today is Q&A day in the NA and the PM will come. I think another meeting with the factions will take place," he stressed.