Նախագահը ստորագրել է ՀՅԴ ու ԲՀԿ նախարարների ազատման հրամանագրերը, սպասվում է Փաշինյանի հրաժարականը
Նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրերով Արթուր Գրիգորյանը ազատվել է էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի պաշտոնից:
Արթուր Խաչատրյանը ազատվել է գյուղատնտեսության նախարարի պաշտոնից, Հրաչյա Ռոստոմյանը՝ արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնից, Լևոն Վահրադյանը՝ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի պաշտոնից, Արծվիկ Մինասյանը՝ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնից, Աշոտ Հակոբյանը՝ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնից:
Հիշեցնենք՝ Բաղրամյան պողոտայում հանրահավաքի հարթակին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակային ստորագրեց ԲՀԿ-ական ու ՀՅԴ-ական նախարարներին պաշտոնից ազատելու մասին որոշումները։
Ավելի վաղ նա հայտարարել էր, որ բոլոր այն ուժերը, որոնք այսօր ԱԺ-ում կողմ են քվեարկել ԱԺ կանոնակարգ օրենքը փոփոխելու նախագծին հակահեղափոխություն են հայտարարել։

Armenia’s President Armen Sarkissian signed decree dismissing Artur Grigoryan from the post of the Minister of Energy Infrastructures and Natural Resources.
With other decrees Artur Khachatryan has been dismissed from the post of the Minister of Agriculture, Hrachya Rostomyan from the post of the Emergency Situations Minister, Levon Vahradyan from the post of Sports and Youth Affairs Minister, Artsvik Minasyan from the post of Minister of Economic Development and Investments, Ashot Hakobyan from the post of the Minister of Transport, Communication and IT.
Earlier at the rally, Armenia's PM declared that he dismisses all the ministers and governors from the PAP and ARF-D and signed the decrees publicly on Baghramyan Avenue.