ՀՀԿ-ն տրամաբանական չի համարում դեկտեմբերին գնալ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների
ՀՀԿ-ն պատրաստ է արտահերթ ընտրությունների գնալ գարնանը, լրագրողներին ասաց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը։
«Մենք, բնականաբար, դեկտեմբերի հետ կապված որևէ քննարկում չենք կազմակերպել, քանի որ դա տրամբանական չէ՝ առանց քաղաքական ուժերի հետ բանակցելու», - նշեց Բաղդասարյանը։
Նա նաև նկատեց, որ ԱԺ կանոնակարգում փոփոխություններ անելու նախագիծը պետաիրավական հանձնաժողովի նիստում դեռևս քննարկվել է իր ու վարչապետի հանդիպումից առաջ, որի ժամանակ նախագծին դեմ լինելու մասին Փաշինյանը ոչինչ չի ասել.
«Երեկ առավոտյան ինձ զանգ է եղել, որ չդնենք քվեարկության։ Դրանից հետո վարչապետը եղել է ինձ մոտ և ասել, որ դեկտեմբերին գնում ենք արտահերթ ընտրությունների: Մասնագետները պնդում են, որ այդ փոփոխությունն ԱԺ կանոնակարգում չի կարող ազդել արտահերթ ընտրությունների վրա», - նշեց նա։

РПА считает проведение внеочередных парламентских выборов в декабре нелогичным
Республиканская партия Армении (РПА) готова к проведению внеочередных парламентских выборов весной, заявил сегодня журналистам руководитель парламентской фракции РПА Ваграм Багдасарян.
«Мы, естественно, не проводили какого-либо обсуждения в связи с проведением выборов в декабре, поскольку это нелогично без переговоров с политическими силами», - отметил Ваграм Багдасарян.
Он также отметил, что законопроект о внесении изменений в закон «Регламент Национального Собрания» обсуждался в постоянной парламентской комиссии по государственно-правовым вопросам еще до его встречи с премьер-министром, во время которой Никол Пашинян ничего не сказал о том, что выступает против его принятия.
«Вчера утром мне позвонили, чтобы законопроект не выносился на голосование. После этого премьер пришел ко мне и сказал, что в декабре идем на внеочередные выборы. Специалисты утверждают, что это изменение в регламенте Национального Собрания не может повлиять на внеочередные выборы», - отметил он.