ՀՀԿ-ն տրամաբանական չի համարում դեկտեմբերին գնալ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների
ՀՀԿ-ն պատրաստ է արտահերթ ընտրությունների գնալ գարնանը, լրագրողներին ասաց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը։
«Մենք, բնականաբար, դեկտեմբերի հետ կապված որևէ քննարկում չենք կազմակերպել, քանի որ դա տրամբանական չէ՝ առանց քաղաքական ուժերի հետ բանակցելու», - նշեց Բաղդասարյանը։
Նա նաև նկատեց, որ ԱԺ կանոնակարգում փոփոխություններ անելու նախագիծը պետաիրավական հանձնաժողովի նիստում դեռևս քննարկվել է իր ու վարչապետի հանդիպումից առաջ, որի ժամանակ նախագծին դեմ լինելու մասին Փաշինյանը ոչինչ չի ասել.
«Երեկ առավոտյան ինձ զանգ է եղել, որ չդնենք քվեարկության։ Դրանից հետո վարչապետը եղել է ինձ մոտ և ասել, որ դեկտեմբերին գնում ենք արտահերթ ընտրությունների: Մասնագետները պնդում են, որ այդ փոփոխությունն ԱԺ կանոնակարգում չի կարող ազդել արտահերթ ընտրությունների վրա», - նշեց նա։

The Republican party is ready for elections in spring, head of the Republican faction Vahram Baghdasaryan told the reporters on Wednesday.
“Naturally, we have not conducted discussions over December as it is illogical,” Baghdasaryan said.
He noted that the bill on making changes in the NA Regulation has been discussed at the sitting of the State Legal Standing Committee before his meeting with the PM, and Pashinyan did not tell anything against it.
“Yesterday I received a call not to put the bill for voting. After it the Prime Minister came to me and said that in December snap parliamentary elections would take place. According to specialists, the changes in the NA Regulation may not have any impact on conduction of snap elections,” he noted.