Դոնալդ Թրամփի՝ ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլտոնը կժամանի Հայաստան
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլտոնը կժամանի Հայաստան` իր նախաձեռնությամբ։
Քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանն Facebook-ի իր էջում գրել է, որ ԱՄՆ նախագահի խորհրդականը, Վաշինգտոնի ամենաազդեցիկ մարդկանցից մեկը, երկու շաբաթից (եթե ոչինչ չփոխվի) կայցելի ՌԴ, Հայաստան, Ադրբեջան և Վրաստան:
«Հայաստանի համար սա բացառիկ հնարավորություն է ՀՀ-ԱՄՆ օրակարգը վերաիմաստավորելու համար: Ի տարբերություն Հայաստանի, Ադրբեջանն ու Վրաստանը առավել խոր համագործակցություն ունեն ԱՄՆ-ի հետ: Հայկական կողմը կարող է լրջագույն հարցեր լուծել Բոլտոնի միջոցով: Սա բացառիկ շանս է, երբ անհասանելին իր ոտքով հասանելի է դառնում: Վարչապետի աշխատակազմն ու ԱԳՆ-ն կարող են շատ ակտիվ աշխատել Բոլտոնի հետ», - գրել է Ս.Սարգսյանը։

U.S. President's National Security Advisor to arrive in Armenia
National Security Advisor of the President of the United States John Bolton will arrive in Armenia at his initiative.
Political analyst Suren Sargsyan wrote in his Facebook page that the U.S. President’s Advisor will visit Russia, Armenia, Azerbaijan and Georgia in two weeks.
“It is an exclusive opportunity for Armenia to reinvent Armenian-U.S. agenda. Unlike Armenia, Azerbaijan and Georgia have deeper cooperation with the USA. The Armenian side may solve serious issues with Bolton’s assistance. Prime Minister’s administration and the MFA must actively work with him,” the analyst wrote.