Հետքի վրա ենք. ՔԿ նախագահը՝ ՀՔԾ պետի և ԱԱԾ տնօրենի սկանդալային գաղտնալսման մասին (Տեսանյութ)
ԱԱԾ տնօրենի ու ՀՔԾ պետի գաղտնալսման փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննության շրջանակներում համապատասխան փորձաքննություններ են նշանակված և ընթանում է նախաքննություն, այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանը։
Նա ասաց, որ այս գործով փորձաքննություններ իրականացնելու գործընթացում միջազգային փորձագետներ ներգրավելու անհրաժեշտություն չկա, քանի որ հայ մասնագետները պրոֆեսիոնալ են։
Գրիգորյանը դժվարացավ մանրամասներ հաղորդել՝ վկայակոչելով նախաքննական գաղտնիության սկզբունքը և ասաց, որ արդեն իսկ կազմվել է հարցաքննվող անձանց շրջանակը, փորձաքննությունները և այլն։
«Քրեական գործի առանձնահատկությունից ելնելով՝ ես չեմ կարող ասել, թե ովքեր են հարցաքննվող անձինք, ինչ ցուցմունք են նրանք տվել։ Ինչ վերաբերում է առգրավումներին, ձեզ հայտնի է, թե ինչ խուզարկություններ են կատարվել, ինչ գործողություններ են արվել։ Այս փուլում մանրամասներ հայտնելը ճիշտ չէ», - ասաց Գրիգորյանը։
Հարցին, թե գաղտնալսումը ներքի՞ն ուժերի կողմից է եզել, թե՞ արտաքին, ՔԿ նախագահը պնդեց, որ մանրամասներ չի կարող հայտնել։

Мы напали на след – глава СК Армении о прослушке разговора директора СНБ и начальника ССС
В рамках предварительного следствия по факту прослушки телефонного разговора между директором Службы национальной безопасности и начальником Специальной следственной службы назначены соответствующие экспертизы, следствие продолжается, заявил сегодня журналистам председатель Следственного комитета Армении Айк Григорян.
Он отметил, что необходимости в привлечении международных экспертов к экспертизам нет, поскольку армянские специалисты – профессионалы.
Григорян затруднился сообщить детали, исходя из тайны следствия, отметив, что уже составлен круг допрашиваемых лиц, экспертиз и т.д.
«Исходя из специфики уголовного дела, я не могу сказать, какие лица были допрошены и какие показания дали. Что касается конфискаций, то вам известно, какое обыски были проведены, какие действия предприняты. Говорить о подробностях на данном этапе неправильно», - отметил он.
На вопрос, кем была организованы прослушка – со стороны внутренних или внешних сил, председатель СК Армении вновь отметил, что не может сообщить подробности.