Հանդիպել են Նիկոլ Փաշինյանը և Արա Բաբլոյանը. նրանք քննարկել են նաև արտահերթ ընտրությունների հարցը
Հոկտեմբերի 10-ին կայացել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հերթական աշխատանքային հանդիպումը, տեղեկացնում են ԱԺ լրատվական ծառայությունից:
Ըստ աղբյուրի, ի թիվս օրակարգային մի շարք հարցերի` խորհրդարանի ղեկավարն ու վարչապետն անդրադարձել են նաև արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացմանը:
Կողմերը մասնավորապես վերահաստատել են նախկինում հնչեցրած իրենց այն դիրքորոշումը, որ բոլոր գործընթացները պետք է ընթանան բանակցությունների և փոխհամաձայնության ճանապարհով:
Աշխատանքային հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև հոկտեմբերի 29-30-ը Երեւանում կայանալիք ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի և վեհաժողովի լիագումար նիստերի աշխատանքների կազմակերպմանն առնչվող հարցերին:
Ազգային ժողովի նախագահը վարչապետին տեղեկացրել է, որ այդ նպատակով հոկտեմբերի 12-ին հանդիպում է ունենալու ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վերահաստատել է, որ ակտիվորեն մասնակցելու է ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի և վեհաժողովի երեւանյան լիագումար նիստերին:

Ара Баблоян и Никол Пашинян обсудили вопрос внеочередных выборов
Председатель Национального Собрания Армении Ара Баблоян и премьер-министр Никол Пашинян провели сегодня очередную рабочую встречу, сообщает пресс-служба парламента Армении.
Согласно источнику, в числе ряда вопросов повестки спикер парламента и премьер обратились также к проведению внеочередных парламентских выборов.
Стороны, в частности, вновь подтвердили озвученную ими ранее позицию о том, что все процессы должны проходить путем переговоров и в атмосфере взаимного согласия.
В ходе рабочей встречи были обсуждены также вопросы организации работ к предстоящим в Ереване 29-30 октября пленарным заседаниям Совета ОДКБ и Парламентской ассамблеи.
Спикер парламента проинформировал премьер-министра, что с этой целью 12 октября проведет встречу с председателем Госдумы ФС РФ Вячеславом Володиным. Премьер-министр Никол Пашинян подтвердил, что примет активное участие в заседаниях Совета ОДКБ и Парламентской ассамблеи.