Հանդիպել են Արմեն Սարգսյանն ու Վահրամ Բաղդասարյանը. քննարկվել է արտահերթ ընտրությունների հարցը
Երկրում ստեղծված իրավիճակը քննարկելու նպատակով Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը նախաձեռնել է խորհրդակցությունների շարք Ազգային ժողովի խմբակցությունների հետ:
Այսօր Հանրապետության նախագահը հանդիպել է ԱԺ «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանի հետ:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունել է վերջին օրերին քաղաքական ուժերի որդեգրած բանակցային ուղին եւ կարեւորել հանդուրժողականության ու համերաշխության մթնոլորտը երկրում: Նա եւս մեկ անգամ շեշտել է, որ առկա խնդիրնեը հնարավոր է և պետք է լուծել երկխոսության ճանապարհով, Սահմանադրության և օրենքների շրջանակում՝ առաջնորդվելով պետական ու ազգային շահերով:
Վահրամ Բաղդասարյանը վերահաստատել է ՀՀԿ խմբակցության այն հայտարարությունը, որ չընդունելով հանդերձ դեկտեմբերին արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու վերաբերյալ փաստարկները՝ Ազգային ժողովի Հանրապետական խմբակցությունը մտադրություն չուներ և չունի վարչապետի թեկնածու առաջադրել: Միաժամանակ նա նշել է, որ քաղաքական ուժերը պետք է պատշաճ ժամանակ ունենան արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին նախապատրաստվելու համար:

Armenia’s President Armen Sarkissian has initiated meetings with the factions of the National Assembly to discuss the situation created in the country.
Today the president met with the head of the Republican party faction Vahram Baghdasaryan.
President Sarkissian welcomed the negotiation line adopted by the political forces recently and highlighted the atmosphere of tolerance and reconciliation in the country.
He once again stressed that the existing issues may be settled through dialogue in the sidelines of the Constitution and laws and being guided by state and national interests.
Vahram Baghdasaryan reiterated the position of the party as presented in earlier issued statement that despite being against conduction of snap parliamentary elections in December 2018 the faction had and has no intention to nominate its candidate.
At the same time he stressed that the political forces must have necessary time for getting prepared for the snap parliamentary elections.