Կադրային ջարդ կլինի՞ Երևանի քաղաքապետարանում. պատասխանում է նորընտիր քաղաքապետը
Մենք առաջնահերթ պետք է լուծենք աղբահանության հարցը, սա շատ կարևոր է, Երևանի ավագանու անդրանիկ նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը՝ նշելով, թե մնացած հարցերը կլուծվեն ըստ հերթականության, այնպես, ինչպես ներկայացվել է նախընտրական ծրագրում։
Հարցին, թե արդյոք կադրային ջարդ լինելու է, Հայկ Մարությանը պատասխանեց.
«Բոլոր այն մարդիկ, այն պրոֆեսիոնալները, որոնք ուզում են և պատրաստ են աշխատել նոր Հայաստանի կանոններով, պատրաստ են ծառայել Երևանի բնակիչներին, կարող են իրենց ծառայությունը մատուցել»։
Քաղաքապետն ասաց նաև, որ լինելու է նաև անհատական մոտեցում բոլոր կադրերին, և իր որոշումը կառուցվելու է նաև այն սկզբունքի հիման վրա, թե արդյոք այդ կադրերը կկարողանան աշխատել նոր Հայաստանի պայմաններում։

The first issue to be solved is the garbage removal issue, mayor Hayk Marutyan told the reporters today after the first sitting of the newly elected Yerevan City Council. He said it is number one issue with the rest to be solved in turn as presented in the election program.
As to the staff changes in the municipality, Marutyan stressed that all those professionals who want and are ready to work with new Armenia’s rules and are ready to serve Yerevan residents may continue their work.
The mayor said individual approach will be displayed to each employee and his decision will be based on the principle whether the employees are able to work in new conditions or not.