Յոկո Օնոն թողարկել է Ջոն Լենոնի Imagine երգի քավեր-տարբերակը
The Beatles խմբի ղեկավար Ջոն Լենոնի այրին՝ ճապոնացի նկարչուհի և երգչուհի Յոկո Օնոն, թողարկել է իր հանգուցյալ ամուսնու Imagine («Պատկերացրու», 1971 թ.) երգի քավեր-տարբերակը, ինչը համընկել է Լենոնի՝ հոկտեմբերի 9-ին նշվող ծննդյան օրվան: Այս մասին հայտնել է 85-ամյա Օնոն, ով շուտով կթողարկի իր նոր ալբոմը, որն ավարտվում է այս կոմպոզիցիայով:
«Imagine-ը միակ երգն էր, որն իմ մեջ ուժեղ ապրումներ է առաջացրել, որովհետև աշխարհի բոլոր մարդիկ գիտեն այն և ինձ կարող են քննադատության ենթարկել: Բայց ես կարծում էի, որ շատ կարևոր է դա անել, և որ իմ նյարդայնությունը երկրորդական նշանակություն ունի»,-նշել է Օնոն, որին անցյալ տարի ճանաչել են Imagine-ի համահեղինակ:
«Երբ մենք ավարտեցինք այս երգի ստեղծումը, պարզապես նայեցինք միմյանց և ասացինք. «Մի՞թե մենք դա արեցինք»,- պատմել է Յոկոն արդեն 47-ամյա վաղեմություն ունեցող իրադարձությունների մասին:
Նա ենթադրել է, որ Լենոնն ինքը հավանաբար հավանություն կտար իր ներկայիս քավեր-տարբերակին:
«Ջոնը և ես միասին շատ բան ենք ստեղծել, և նա ուրախ կլիներ, որ ես դա արել եմ», - հայտարարել է Յոկո Օնոն:

Йоко Оно выпустила кавер-версию песни Джона Леннона Imagine
Вдова лидера группы The Beatles Джона Леннона - японская художница и певица Йоко Оно - выпустила кавер-версию песни своего покойного супруга Imagine ("Представь себе", 1971), приурочив этот шаг к отмечаемому 9 октября дню рождения Леннона. Об этом в интервью телерадиовещательной корпорации Би-би-си сообщила во вторник сама 85-летняя Оно, выпускающая в скором времени свой новый альбом, который завершается данной композицией.
"Imagine была единственной [песней], в отношении которой я испытывала сильные переживания, потому что все люди в мире знают ее, и меня могут подвергнуть критике. Но я считала, что очень важно сделать это, и что моя нервозность имеет второстепенное значение", - сообщила Оно, которую в прошлом году признали соавтором Imagine.
"Когда мы завершили создание [этой песни], мы просто посмотрели друг на друга и сказали: "Неужели мы это сделали?", - рассказала Йоко о событиях уже 47-летней давности. Она предположила, что сам Леннон наверняка одобрил бы ее нынешнюю кавер-версию. "Джон и я многое создали вместе, и он был бы рад, что я сделала это", - заявила Йоко Оно.