Ուզբեկստանի նախագահն ընդունել է ԱՊՀ-ի պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստին ժամանած պատվիրակությունների ղեկավարներին
12/10/2018 15:56
Ուզբեկստանի նախագահ Շավկաթ Միրզիյոևն ընդունել է ԱՊՀ-ի երկրների պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստին ժամանած պատվիրակությունների ղեկավարներին, հայտնում է РИА Новости-ն:
Պետության ղեկավարը ողջունել է հանդիպման մասնակիցներին: «Ես մեկ անգամ ևս ձեզ՝ ԱՊՀ-ի պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի պատվիրակությունների բոլոր ղեկավարներիդ, ողջունում եմ Ուզբեկստանում: ԱՊՀ-ն իրապես այն հարթակն է, որն այժմ մեզ անհրաժեշտ է: Ուզբեկստանը երկար է մասնակցել ԱՊՀ-ին, բայց այնպիսի փոխգործակցություն, ինչպիսին ունենք այսօր, չի եղել», - ասել է նախագահը:

Мирзиеев принял глав делегаций, прибывших на Совет министров обороны СНГ
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиеев принял глав делегаций, прибывших на заседание Совета министров обороны стран СНГ, сообщает РИА Новости.
Поприветствовав участников, глава государства поинтересовался у министра обороны РФ генерала армии Сергея Шойгу, как ему в Узбекистане. "Сергей Кужугетович, как настроение, как вам погода у нас в Узбекистане?" — спросил он.
"Солнечная погода, прекрасный прием, теплый и дружеский. Есть о чем поговорить, есть, чем поделиться", — ответил российский министр.
"Я еще раз вас, всех глав делегаций Совета министров обороны государств СНГ, приветствую в Узбекистане. На самом деле СНГ — это та площадка, которая нам необходима сейчас. Долго Узбекистан в СНГ участвовал, но такого взаимодействия, как сегодня у нас. не было", — заключил Мирзиеев.