ԿԺԴՀ-ի և Ռուսաստանի առաջնորդները շնորհավորական հեռագրեվ են փոխանակվել
ԿԺԴՀ-ի  առաջնորդ Կիմ Չեն Ընն ուրբաթ, շնորհավորական հեռագիր է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ԿԺԴՀ-ի և ԽՍՀՄ-ի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 70-ամյակի կապակցությամբ, հայտնում են  Կորեայի կենտրոնական հեռագրային գործակալությունից:
Գործակալության տվյալներով՝ իր հաղորդագրության մեջ Կիմ Չեն Ընը նշել է, որ «պետությունների միջև հարաբերությունները զարգացել են փոխադարձ հարգանքի, բարիդրացիական հարաբերությունների և փոխադարձ բարենպաստության սկզբունքների հիման վրա»:
Կիմ Չեն Ընը նաև վստահություն է հայտնել, Հյուսիսային Կորեայի և Ռուսաստանի միջև հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ նոր դարաշրջանի պահանջներին և երկու երկրի ժողովուրդների շահերին համապատասխան:

Лидеры КНДР и РФ обменялись телеграммами по случаю 70-летия установления дипотношений
Лидеры КНДР и России Ким Чен Ын и Владимир Путин обменялись поздравительными телеграммами по случаю 70-летия со дня установления дипломатических отношений между КНДР и СССР. Об этом сообщило в пятницу агентство ЦТАК.
По его данным, в своем послании лидер КНДР отметил, что "отношения между двумя государствами развивались на основе принципов взаимного уважения, добрососедства и взаимного благоприятствования".
Ким Чен Ын также выразил уверенность, что отношения между КНДР и Россией продолжат развиваться в соответствии с требованиями новой эпохи и в интересах народов двух стран.