Հովիկ Աբրահամյանին պատկանող տարածքում հայտնաբերված զենքերը Մարտի 1-ի հետ կապ չունեն. Սասուն Խաչատրյան (Տեսանյութ)
13/10/2018 11:33
Ազգային ժողովի նախկին նախագահ, ՀՀ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի ընտանիքին առնչվող տարածքում վերջերս հայտնաբերված զենք-զինամթերքը որևէ կապ չունի Մարտի 1-ի դեպքերի հետ, այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը։
Պատասխանելով լրագրողների հարցերին՝ ՀՔԾ պետն ասաց, որ փորձաքննությունն այդ մասով ավարտվել է և հայտնի է դարձել, որ «համընկնումներ չկան»։
«Փորձաքննությունն ավարտվել է, և Մարտի 1-ի դեպքերի հետ համընկնումներ չկան», - ասաց Խաչատրյանը։
Նկատենք, որ դեռևս օգոստոսի 9-ին լրագրողների հետ զրույցում ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը նշել էր` ըստ եղած վարկածի՝ Աբրահամյանների մոտ հայտնաբերված զենքն ու զինամթերքը, հնարավոր է, օգտագործվել է Երևանում 2008թ. մարտի 1-2-ի իրադարձությունների ժամանակ:
Այս գործով կալանավորվել էր Հովիկ Աբրահամյանի եղբայրը և նրան մեղադրանք էր առաջադրվել ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու համար։

Обнаруженное на принадлежащих семье экс-премьера Армении территориях оружие не связано с делом «1 марта» - Сасун Хачатрян
13/10/2018 11:54
Обнаруженное на территориях, принадлежащих семье бывшего премьера Армении Овика Абраамяна оружие, не имеет какой-либо связи с делом «1 марта», заявил журналистам председатель Специальной следственной службы Армении Сасун Хачатрян.
По его словам, экспертизы завершены и никаких совпадений не найдено.
Напомним, что 9 августа в беседе с журналистами директор Службы нацбезопасности Армении Артур Ванецян заявлял, что по предварительной версии, обнаруженное оружие может быть связано с событиями 1 марта 2008 года в Ереване, когда в результате столкновения демонстрантов и правоохранителей погибли десять человек.