Թրյուդոյին համարում եմ հայ ժողովրդի լավ բարեկամը և անձամբ իմ ընկերը. Նիկոլ Փաշինյան
Մեկնարկել է Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի համատեղ ասուլիսը։
«Տեղի են ունեցել բանակցություններ Կանադայի վարչապետի գլխավորությամբ Հայաստանում գտնվող պատվիրակության հետ։ Սա պատմական իրադարձություն է», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը՝  նշելով, որ պատմության մեջ առաջին անգամ Կանադայի վարչապետը պաշտոնական այցով Հայաստանում է։
Նրա խոսքով՝ քննարկվել են երկկողմ, տարածաշրջանային, միջազգային օրակարգի հարցեր և բոլոր հարցերի վերաբերյալ երկու երկրների միջև կան ընդհանուր պատկերացումներ։
«Պարոն Թրյուդոյին համարում եմ հայ ժողովրդի լավ բարեկամը և անձամբ իմ ընկերը», - ասաց Նիկոլ Փաշինյան։
«Ուրախ եմ ողջունելու քեզ ՀՀ-ում, և հույս ունեմ, որ մեր հարաբերությունները ընդհանուր զարգացում կբերեն երկու երկրներին», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Կանադայի վարչապետն էլ իր հերթին շնորհակալություն հայտնեց հայ ժողովրդին «արտակարգ ընդունելության» համար։

Trudeau is good friend of Armenian people and my personally: Armenia’s PM
Prime Minister of Canada Justin Trudeau and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan are giving a joint news conference.
“Negotiations have taken place with the Canadian delegation headed by PM Trudeau. It is a historic event,” Pashinyan said, noting that for the first time in history Canadian Prime Minister pays official visit to as Armenia.
He said they discussed a number of bilateral, regional, international issues. The Armenian PM stressed the positions of the two countries coincide in many of them.
“I consider Mr Trudeau good friend of Armenian people and my friend personally,” Pashinyan said.
“I am happy to welcome you in Armenia, and I hope that our relations will result in development of our two countries,” Pashinyan said.