ՀՔԾ պետը Մարտի 1-ի քրեական գործի վերաբերյալ տվյալներ չի հրապարակում
Մարտիմեկյան իրադարձությունների վերաբերյալ հարուցված քրեական գործը ՀՔԾ-ում ակտիվ նախաքննական փուլում է, կատարվում են քննչական գործողություններ՝ ամենօրյա ռեժիմով, այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը։
Նա, սակայն, հրաժարվեց հայտնել մանրամասներ, թե հատկապես ինչ քննչական գործողություններ են կատարվում և ովքեր են հարցաքննվել։
«Երբ մենք կարիք զգանք հրապարակելու, կհրապարակենք», - ասաց նա։
Հիշեցնենք՝ Մարտի 1-ի վերաբերյալ քրեական գործի շրջանակներում մեղադրյալներ են ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովը և Պաշտպանության նախկին նախարար Միքայել Հարությունյանը։ Նրանք բոլորն էլ մեղադրվում են ՀՀ-ում սահմանադրական կարգը տապալելու փորձ անելու համար։

Начальник Специальной следственной службы отказался сообщить данные об уголовном деле 1 марта
В Специальной следственной службе уголовное дело о событиях 1 марта 2008 года находится на этапе активного предварительного следствия, проводятся следственные действия в каждодневном режиме, заявил сегодня в беседе с журналистами начальник Специальной следственной службы Сасун Хачатрян.
Однако он отказался сообщить подробности о том, какие конкретно следственные действия проводятся, и кто был допрошен.
«Мы опубликуем данные, когда мы почувствуем в этом необходимость», - сказал Хачатрян.
Напомним, в рамках уголовного дела о разгоне массовых демонстраций в марте 2008 года второй президент Армении Роберт Кочарян, генеральный секретарь ОДКБ Юрий Хачатуров и бывший министр обороны Микаел Арутюнян обвиняются в попытке свержения конституционного строя.