Հայաստանում ներդրումների մեծ պոտենցիալ կա. Կանադայի վարչապետ
Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն իր աջակցությունն է հայտնել Հայաստանում ներդրումներ կատարելու գործընթացին, այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մեր ճաշին մասկացում էին մարդիկ, ովքեր արդեն ներդրումներ իրականացրել են։ Կանադայի վարչապետին խնդրեցի, որ Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձությունները և դրանց իմաստը ճիշտ ներկայացնի Կանադայի գործարարներին։ Մենք ուզում ենք միջավայր ստեղծել, որտեղ ներդրումները պայմանավորված չեն կառավարության կամ այս կամ այն պաշտոնյայի քմահաճույքով», - նշեց Ն.Փաշինյանը։
Իր հերթին Կանադայի վարչապետն ասաց, որ արդեն գոյություն ունեն լավ կոնտակտներ։
«Մենք քննարկեցինք մի քանի ասպարեզներ, օրինակ՝ ջրային ռեսուրսների կառավարում և այլն։ Հայաստանում մեծ պոտենցիալ կա ներդրումների, որոնք հետաքրքիր են մեզ համար, ինչպես նաև կանադահայերի համար», - ասաց Թրյուդոն։

Canadian Prime Minister Justin Trudeau has expressed his support to the process of making investments in Armenia, he stated about it at a joint news conference with Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan.
“People who have already made investments were participating at dinner yesterday. I have asked the Canadian PM to present the developments in Armenia to Canadian businessmen. We want to create an environment where the investments will not be agreed with caprices of this or that official,” Pashinyan stressed.
In his turn, the Canadian Prime Minister said that good contacts have already been established.
“We discussed few areas like management of water resources, etc. There is a big potential for investments in Armenia which we and the Canadian Armenians are interested in,” Trudeau said.