Հայաստանում ներդրումների մեծ պոտենցիալ կա. Կանադայի վարչապետ
Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն իր աջակցությունն է հայտնել Հայաստանում ներդրումներ կատարելու գործընթացին, այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մեր ճաշին մասկացում էին մարդիկ, ովքեր արդեն ներդրումներ իրականացրել են։ Կանադայի վարչապետին խնդրեցի, որ Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձությունները և դրանց իմաստը ճիշտ ներկայացնի Կանադայի գործարարներին։ Մենք ուզում ենք միջավայր ստեղծել, որտեղ ներդրումները պայմանավորված չեն կառավարության կամ այս կամ այն պաշտոնյայի քմահաճույքով», - նշեց Ն.Փաշինյանը։
Իր հերթին Կանադայի վարչապետն ասաց, որ արդեն գոյություն ունեն լավ կոնտակտներ։
«Մենք քննարկեցինք մի քանի ասպարեզներ, օրինակ՝ ջրային ռեսուրսների կառավարում և այլն։ Հայաստանում մեծ պոտենցիալ կա ներդրումների, որոնք հետաքրքիր են մեզ համար, ինչպես նաև կանադահայերի համար», - ասաց Թրյուդոն։

В Армении существует хороший потенциал инвестиций – премьер Канады
Премьер Канады Джастин Трюдо заявил о своем содействии инвестициям в Армении, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Я попросил премьера Канады правильно представить события в Армении канадским бизнесменам. Мы создаем такую среду, при которой инвестиции не зависят от призоти правительства, тех или иных чиновников», - отметил Н.Пашинян.
В свою очередь, премьер Канады заявил, что уже налажены хорошие контакты.
«Мы обсудили ряд сфер, к примеру, управление водными ресурсами и др. В Армении существует хороший потенциал инвестиций. Это интересно нам», - отметил Д.Трюдо.