Ռոբերտ Քոչարյանը չի մասնակցի դեկտեմբերին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին
Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը չի մասնակցի դեկտեմբերին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, այդ մասին հայտարարել է ինքը՝ Քոչարյանը՝ «Bloomberg»-ին տված հարցազրույցում։
«Որքան հասկանում եմ, ընտրությունները կայանալու են դեկտեմբերին և դա լինելու է Փաշինյանի անձնական հաղթանակը։ Սակայն դա լինելու է մեր երկրի լրջագույն պարտությունը», - լրատվամիջոցին ասել է Քոչարյանը։
ՀՀ 2-րդ նախագահն ասել է, որ այժմ ընտրություններ անցկացնելը ճիշտ չի լինի և առաջին հերթին հենց Փաշինյանի համար։
«Նման մոդելը չի կարող հաջողված լինել, քանի որ մեկ քաղաքական մոնոպոլիան փոխարինվում է մյուսով», - ասել է Քոչարյանը։
Նիկոլ Փաշինյանի կուսակցությունը, ըստ Քոչարյանի, որպես կուսակցություն ձևավորված չէ, և հասկանալի չէ, թե ինչպես է այդ կուսակցությունն իր վրա երկիրը կառավարելու բարձր պատասխանատվություն վերցնելու։

Armenia’s second president not to participate in snap parliamentary elections in December
Armenia’s second president Robert Kocharyan will not participate in snap parliamentary elections in December, he stated about it in an interview to Bloomberg.
“As far as I understand, the elections will take place in December, and it will be Pashinyan’s another personal victory. But it will be the serious defeat of our country,” Kocharyan said.
The second president stressed that it is wrong to conduct elections now and for Pashinyan first of all.
“Such model cannot be succeeded as one political monopoly is being replaced with another,” Kocharyan stressed.
Nikol Pashinyan’s party, according to Kocharyan, has not been formed as a party, and it is not clear how it will take the highest responsibility to govern the country.