ՀԱՊԿ ԽՎ նիստը Երևանից տեղափոխվել է Մոսկվա՝ Փաշինյանի սպասվող հրաժարականի և ԱԺ լուծարման պատճառով
ՀԱՊԿ ԽՎ նիստը որոշվել է Երևանից տեղափոխել Մոսկվա, այս մասին լրագրողներին հայտնել է Պետդումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովը։
«ՀԱՊԿ ԽՎ նիստի անցկացումը որոշվել է տեղափոխել։ Եվ հիմա այդ մասին հայտարարեց Վյաչեսլավ Վոլոդինը՝ Պետդումայի խորհրդի նիստին։ Այն անց ենք կացնելու հոկտեմբերի 29-30-ը՝ Մոսկվայում, ոչ թե Հայաստանում», - ասել է Կալաշնիկովը։
Ըստ նրա՝ որոշումը կապված է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հնարավոր հրաժարականի հետ։
«Հնարավոր է, որ ՀՀ ԱԺ-ն լուծարվի հոկտեմբերի վերջին։ Եթե ամեն բան այնպես ընթանա, ինչպես մենք ենք ենթադրում, ապա ո՞ւմ հետ ենք անցկացնելու նիստը, ժամանակավո՞ր պաշտոնակատարների. դա անտրամաբանական է և սխալ», - հավելել է նա։
Այդ իսկ պատճառով, նշել է Կալաշնիկովը, ՀԱՊԿ ԽՎ նիստը «հանգիստ կերպով կտեղափոխվի Մոսկվա»։
«Իսկ երբ Հայաստանում ամեն բան կարգին կլինի, կաշխատենք գործող պատգամավորների և գործող վարչապետի հետ», - եզրափակել է Կալաշնիկովը։

CSTO PA session moved to Moscow from Yerevan due to PM’s resignation
The CSTO Parliamentary Assembly session will be held in Moscow instead of Yerevan, Chair of Russia’s State Duma Committee on CIS affairs, Eurasian integration and Links with Compatriots, Leonid Kalashnikov told reporters.
“The decision has been made to conduct the session in Moscow instead of Yerevan. It was stated at the State Duma Council session by Vyacheslav Volodin. It will be held October 29-30 in Moscow not in Yerevan,” Kalashnikov said.
He said the decision is agreed with the possible resignation of Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan.
“The Armenian National Assembly will possibly be dissolved by late October. If it happens with who will conduct the Parliamentary Assembly?”