Հասարակության մեծ մասը չընդունեց մեզ, մեր մեջ պետք է փնտրենք սխալները, բայց մեջքներս ուղիղ քայլենք. Շարմազանով (տեսանյութ)
15/10/2018 16:05
Ազգային ժողովի փոխնախագահ, ՀՀԿ մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը շարունակում է պնդել՝ ՀՀԿ-ն պետք է մասնակցի ընտրություններին։
Սա, սակայն, միայն Էդուարդ Շարմազանովի պնդումն է. կուսակցությունում դեռ այս հարցով որոշում չի կայացվել։
«Ես շարունակում եմ պնդել, որ մենք պետք է մասնակցենք ընտրություններին, որովհետև մենք ունենք կողմնակիցներ, մենք ունենք թիմակիցներ, մենք ունենք ծրագրեր ու իրավունք չունենք չմասնակցել ընտրություններին», - Aysor.am-ին տված հարցազրույցում ասաց Էդուարդ Շարմազանովը։
Ինչպե՞ս է գնահատում կուսակցության շահերը, սպասելի՞ էր Գևորգ Կոստանյանի ու մյուսների՝ Նիկոլ Փաշինյանին սատարելը, ընդունո՞ւմ են, որ ոչ կոմպետենտ մարդկանց են ժամանակին կուսակցություն ընդունել ու արդյոք Սերժ Սարգսյանը կշարունակի՞ մնալ ՀՀԿ նախագահ. այս հարցերի շուրջ է Aysor.am-ը զրուցել Էդուարդ Շարմազանովի հետ։

Большая часть общества не приняла нас, нам нужной искать ошибку в себе, но держать спину прямой – Эдуард Шармазанов (Видео)
15/10/2018 16:48
Вице-спикер Национального Собрания Армении, пресс-секретарь Республиканской партии Армении (РПА) Эдуард Шармазанов продолжает считать, что РПА должна участвовать в выборах.
Однако это лишь мнение Эдуарда Шармазанова, в партии все еще не принято решение по этому вопросу.
«Я продолжаю утверждать, что мы должны участвовать в выборах, поскольку у нас есть сторонники, у нас есть команда, есть программы и мы не имеем права не участвовать в выборах», - заявил Эдуард Шармазанов в интервью корреспонденту Aysor.am.
Как оцениваются интересы партии, ожидалась ли поддержка Никола Пашиняна со стороны Геворка Костаняна и других, согласны ли с тем, что в свое время в партию были приняты некомпетентные люди, продолжит ли Серж Саргсян оставаться на посту председателя Республиканской партии – Aysor.am побеседовал на эти темы с Эдуардом Шармазановым.