Ֆրանսիայի հարավում մոլեգնող հեղեղումն ամենաուժեղն է դարձել 1891 թվականից ի վեր
Ֆրանսիայի հարավի Օդ դեպարտամենտում մոլեգնող հեղեղումը ամենաուժեղն Է դարձել տարածաշրջանում 1891 թվականից ի վեր, հայտնել է Vigicrues կառավարական ծառայությունը:
Հեղեղումների դիտարկման ծառայության տվյալով՝ ավելի քան 120 տարի առաջ Օդ գետի ջրի մակարդակը բարձրացել է գրեթե 7 մետրով: Հոկտեմբերի 15-ին օդերևութաբանների չափումները մոտեցել են ռեկորդային ցուցանիշներին:
Ըստ վերջին տվյալների, դեպարտամենտում տարերքի հետեւանքով զոհվել Է վեց մարդ, ևս մեկը վերքեր է ստացել տան փլվելուց հետո:
Ավելի վաղ Ֆրանսիայի Meteo France օդերեւութաբանական ծառայությունը հայտնել է, որ հոկտեմբերի 15-ին եղանակային անբարենպաստ պայմանների մասին նախազգուշացման առավելագույն կարմիր մակարդակ է հայտարարված Ֆրանսիայի հարավի Օդի դեպարտամենտում սաստիկ անձրեւների պատճառով:

Наводнение на юге Франции стало самым сильным с 1891 года
Наводнение в департаменте Од на юге Франции стало самым сильным в регионе с 1891 года, сообщает правительственный сервис Vigicrues.
По данным службы наблюдения за наводнениями, более 120 лет назад уровень воды в реке Од вырос почти на семь метров. В понедельник измерения метеорологов приближались к рекордным показателям.
По последним данным, в департаменте в результате стихии погибли шесть человек, и еще один получил ранения после обрушения дома.
Ранее французская метеорологическая служба Meteo France сообщила, что максимальный — красный — уровень предупреждения о неблагоприятных погодных условиях объявлен в понедельник в департаменте Од на юге Франции из-за сильных дождей.