Արմատականները հարձակվել են «Ուկրաինայի ընտրությունը ժողովրդի իրավունք» ՀԿ-ի գրասենյակի վրա
Մոտ 100 արմատական կոտրել են Ուկրաինայի մայրաքաղաքի կենտրոնում գտնվող՝ Վիկտոր Մեդվեդչուկի «Ուկրաինայի ընտրությունը ժողովրդի իրավունք» հասարակական շարժման գրասենյակի ապակիները, ապա փորձել այն այրել, հայտնում է ТАСС- ի թղթակիցը:
«Մոտ 100-120 մարդ հարձակվել է «Ուկրաինական ընտրության» գրասենյակի վրա և սա ոչ առաջին անգամ: Սա հարձակում է գրասենյակն այրելու փորձով», - հաղորդել է կայքի թղթակիցը:
Հարձակման հետևանքով մի քանի մարդ վիրավորվել է՝ հավանաբար թունավորվելով այրիչ նյութերից: Նրանք չեն դիմել հիվանդանոց:
Հասարակական շարժումի մամուլի ծառայությունը հավելել են, որ պատրաստվում են իրավապահ մարմիններին դիմել:

Радикалы попытались поджечь офис организации "Украинский выбор - право народа"
Около сотни радикалов разгромили офис общественной организации "Украинский выбор - право народа" Виктора Медведчука на улице Ивана Франко в центре украинской столицы и пытались его поджечь. Об этом сообщили корреспонденту ТАСС в пресс-службе движения в воскресенье.
"Около 100 - 120 человек напали на один из офисов "Украинского выбора" на улице Ивана Франко. Это нападение с попыткой поджога", - сообщили в пресс-службе.
Радикалы выбили роль-ставню и бросили в помещение горящие предметы.В результате несколько человек пострадали. В больницу они пока не обращались.