Ռամզան Կադիրովը Նիկոլ Փաշինյանին և Էմանուել Մակրոնին հրավիրել է Գրոզնի՝ պարի մրցույթ-փառատոնի
Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Կադիրովը՝ տեսնելով Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի պարը Երևանում, հրավիրել է նրանց այցելել Գրոզնի։
Իր Telegram-ալիքում Ռամզան Կադիրովը նշել է, որ ազգային պարերի մեծ սիրահար է, և պարը միավորում է Կովկասի ժողովուրդներին, գրում է РИА Новости գործակալությունը։
«Ինչու՞ անդրադարձա այդ թեմային այսօր։ Հիշեցի, տեսնելով, թե ինչպես են Փաշինյանն ու Մակրոնը գեղեցիկ պարում։ Կարծում եմ՝ «Փաշինյան-Մակրոն» պարը կարող է հրաշալի, բարի և կովկասյան ժողովուրդների համար օգտակար պարային մարաթոնի սկիզբ դառնալ։ Կարծում եմ, որ նախաձեռնությունը կսատարեն հայտնի քաղաքական, հասարակական գործիչները», - նշել է նա։
Նա տեղեկացրել է, որ Գրոզնիում մեկնարկել է Մահմուդ Էսամբաևի անվան միջազգային փառատոն-պարի մրցույթ, որին ներկա են լինում պատվավոր հյուրեր։
«Ուրախ կլինեինք տեսնել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին», - նշել է Ռամզան Կադիրովը։

Chechnya’s leader Ramzan Kadirov invites Pashinyan, Macron to dance festival in Grozny
Leader of Chechnya Ramzan Kadirov seeing how Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan and French President Emmanuel Macron dance in Yerevan invited them to Grozny.
In his Telegram channel Ramzan Kadirov noted that he is a big lover of national dances and that dance unites Caucasian people, RIA Novosti agency reports.
“Why have I referred to it today? I remembered it seeing how beautiful Pashinyan and Macron dance. I think “Pashinyan-Macron” dance may give a launch to useful dance marathon for wonderful and kind peoples of Caucasus,” he said.
Kadirov noted that Mahmud Esambayev international festival-dance contest has launched in Grozny which hosts honorable guests. “We will be happy to see Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan and French President Emmanuel Macron here,” Kadirov said.