ՀԲ-ն օգնելու է Ինդոնեզիային վերացնել երկրաշարժի հետևանքները
Համաշխարհային բանկը 1 մլրդ դոլարի ֆինանսական աջակցություն է տրամադրելու Ինդոնզիային՝ Լոմբոկ և Սուլավեսի կղզիներում երկրաշարժի հետևանքների վերացման համար:
«Կառավարությունը մեծ ջանքեր է գործադրում՝ օգնություն տրամադրելու համար: Այժմ մենք մտնում ենք վերականգնման փուլ (ենթակառուցվածքների) և այս կապակցությամբ Ինդոնեզիային  տրամադրում ենք 1 մլրդ դոլարի աջակցություն», - ասել է Համաշխարհային բանկի գործադիր տնօրեն Քրիստալինա Գեորգիևան:
Նշվում է, որ միջոցները կուղղվեն ճանապարհների, դպրոցների, կամուրջների, հիվանդանոցների վերականգնման համար, նաև աղետից տուժած 150 հազար ընտանիքներին:

Всемирный банк выделит до $1 млрд в качестве финансовой помощи Индонезии
Всемирный банк выделит до $1 млрд в качестве финансовой помощи Индонезии для ликвидации последствий землетрясений на островах Ломбок и Сулавеси.
«Правительство прилагает... большие усилия по оказанию помощи. Сейчас мы вступаем в стадию восстановления (инфраструктуры. — RT) и в связи с этим оказываем Индонезии поддержку в размере до $1 млрд», — приводит РИА Новости слова главного исполнительного директора Всемирного банка Кристалины Георгиевой.
Отмечается, что средства будут направлены на восстановление дорог, школ, мостов, больниц, а также 150 тыс. семей, пострадавших от стихии.