Հիլարի Քլինթոնն արտահայտվել է ամուսնու և Մոնիկա Լևինսկու սկանդալի մասին
ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը հայտարարել է, որ իր ամուսին Բիլ Քլինթոնը ճիշտ է վարվել՝ հրաժարվելով հրաժարական տալ Մոնիկա Լևինսկու հետ կապված սկանդալի պատճառով: Նա այս մասին ասել է CBS-ի հետ հարցազրույցում:
Հարցին՝ արժե՞ր արդյոք, որ Քլինթոնը Լեւինսկու հետ սիրավեպից հետո հրաժարական տար, նախկին նախագահի կինը բացասաբար է պատասխանել: Նա նաև չի համաձայնվել, որ դա եղել է «իշխանության չարաշահում»:
Քլինթոնի խոսքով՝ Մոնիկա Լեւինսկին պետության ղեկավարի հետ հարաբերությունների պահին «հասուն» մարդ էր:
Հարցազրույցի ընթացքում Հիլարի Քլինթոնը նաև փորձել է զրույցն այն ուղղությամբ տանել, որ գործող նախագահ Դոնալդ Թրամփի հասցեին ոտնձգությունների մեղադրանքները անուշադրության են մատնվել:

Хиллари Клинтон высказалась о скандале с ее мужем и Моникой Левински
Экс-госсекретарь США Хиллари Клинтон заявила, что ее супруг Билл Клинтон поступил правильно, отказавшись уходить в отставку после скандала с Моникой Левински. Об этом она сказала в интервью CBS.
На вопрос о том, стоило ли Клинтону покинуть пост после романа с Левински, супруга бывшего президента ответила отрицательно. Она также не согласилась, что это было «злоупотребление властью».
По словам Клинтон, Моника Левински «была взрослой» на момент отношений с главой государства.
В ходе интервью Хиллари Клинтон также попыталась увести разговор в сторону того, что обвинения в домогательствах в адрес действующего президента Дональда Трампа остались без внимания.