Սյունեցիները փակել են ՀՀ-Իրան միջպետական ճանապարհը. դժգոհ են Հունան Պողոսյանի նշանակումից
Սյունիքի մարզի բնակիչները փակել են ՀՀ-Իրան միջպետական ճանապարհը՝ բողոքելով Հունան Պողոսյանին Սյունիքի մարզպետ նշանակելու կառավարության որոշման դեմ:
Նրանք պահանջում են կառավարությունից վերանայել որոշումը:
«Մարզպետը պետք է լինի Սյունիքից ու վերջ», - ասում են ակցիայի մասնակիցները։
Հիշեցնենք՝ գեներալ-լեյտենանտ Հունան Պողոսյանը Սերժ Սարգսյանի նախագահության տարիներին զբաղեցնում էր ՀՀ ոստիկանության պետի առաջին տեղակալի պաշտոնը:
Հունան Պողոսյանը ոստիկանության պետի առաջին տեղակալի պաշտոնից հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել մայիսի 11-ին։
«Միշտ ապրել եմ շիտակ, բացճակատ ու առանց ենթատեքստերի: Միշտ գործել եմ խղճիս ու պրոֆեսիոնալ պարտքիս հրամայականով, և հուսով եմ, որ իմ կենսագրությամբ մի քիչ մոտեցրել եմ այն ապագան, որ բոլորիս երազանքն է:
Ես միշտ ծառայել, ծառայում ու ծառայելու եմ Հայաստանի Հանրապետությանը, որտեղ երկիրը պահանջի այդ ծառայությունը, և ես համոզված լինեմ, որ կարող  եմ առավելագույնը տալ իմ պետությանն ու ժողովրդին», - հայտարարել էր Հունան Պողոսյանը։

Residents of Syunik province have closed Goris-Kapan road’s Karahunj village sector expressing their disagreement toward the appointment of former deputy chief of the police Hunan Poghosyan as governor of the province.
They demand from the government to review the decision. “The governor must be from our province,” the participants of the protest claim.
During Serzh Sargsyan’s presidency Hunan Poghosyan was first deputy chief of the Armenian police. He submitted resignation application on May 11.
“I have always lived openly, I spoke directly without any subcontexts. I have always acted in accordance with my conscience and imperative of my professional debt. I have always served and will serve Republic of Armenia,” Poghosyan stated at a briefing earlier today.