Սյունեցիները փակել են ՀՀ-Իրան միջպետական ճանապարհը. դժգոհ են Հունան Պողոսյանի նշանակումից
Սյունիքի մարզի բնակիչները փակել են ՀՀ-Իրան միջպետական ճանապարհը՝ բողոքելով Հունան Պողոսյանին Սյունիքի մարզպետ նշանակելու կառավարության որոշման դեմ:
Նրանք պահանջում են կառավարությունից վերանայել որոշումը:
«Մարզպետը պետք է լինի Սյունիքից ու վերջ», - ասում են ակցիայի մասնակիցները։
Հիշեցնենք՝ գեներալ-լեյտենանտ Հունան Պողոսյանը Սերժ Սարգսյանի նախագահության տարիներին զբաղեցնում էր ՀՀ ոստիկանության պետի առաջին տեղակալի պաշտոնը:
Հունան Պողոսյանը ոստիկանության պետի առաջին տեղակալի պաշտոնից հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել մայիսի 11-ին։
«Միշտ ապրել եմ շիտակ, բացճակատ ու առանց ենթատեքստերի: Միշտ գործել եմ խղճիս ու պրոֆեսիոնալ պարտքիս հրամայականով, և հուսով եմ, որ իմ կենսագրությամբ մի քիչ մոտեցրել եմ այն ապագան, որ բոլորիս երազանքն է:
Ես միշտ ծառայել, ծառայում ու ծառայելու եմ Հայաստանի Հանրապետությանը, որտեղ երկիրը պահանջի այդ ծառայությունը, և ես համոզված լինեմ, որ կարող  եմ առավելագույնը տալ իմ պետությանն ու ժողովրդին», - հայտարարել էր Հունան Պողոսյանը։

Жители Сюника перекрыли межгосударственную трассу Армения – Иран в знак протеста против назначения губернатором Унана Погосяна
16/10/2018 17:14
Жители Сюникской области перекрыли межгосударственную трассу Армения – Иран в знак протеста против решения правительства о назначении Унана Погосяна губернатором области.
Они требуют, чтобы правительство пересмотрело принятое решение.
«Губернатор должен быть из Сюника, это все», - сказали участники акции протеста.
Напомним, генерал-лейтенант Унан Погосян занимал в период президентства Сержа Саргсяна должность первого заместителя начальника полиции Армении.
Унан Погосян представил заявление об отставке с занимаемой должности 11 мая этого года.
«Я всегда жил правильно и честно, без каких-либо подтекстов. Всегда действовал по совести и с осознанием профессионального долга. И надеюсь, что своей биографией немного приблизил то будущее, о котором мы все мечтаем. Я всегда служил, служу и буду служить Республике Армения там, где страна потребует нести эту службу, и я буду уверен, что смогу дать максимальное своему государству и народу», - заявил Унан Погосян.