Փաշինյան-Թրամփ հանդիպումն առաջիկայում կկայանա. ԱՄՆ փոխպետքարտուղարի տեղակալ (Տեսանյութ)
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումն առաջիկայում կկայանա, այսօր Երևանում լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ԱՄՆ փոխպետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով տեղակալ Ջորջ Քենթը՝ պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին, թե արդյոք ԱՄՆ վարչակազմում քննարկվում է Փաշինյան-Թրամփ հանդիպման կազմակերպման հարցը։
«Որպես դիվանագետներ՝ մենք մշտապես աջակցում ենք մեր առաջնորդների հանդիպումների կայացմանը։ Ես վստահ եմ, որ Թրամփ-Փաշինյան հանդիպում կլինի, բայց այս պահին չեմ կարող ասել, թե երբ և որտեղ։ Ես կարծում եմ, որ առաջիկայում դեսպան Բոլթոնի՝ Հայաստան կատարելիք այցի ժամանակ այդ հարցի շուրջ քննարկում կլինի», - հայտարարեց Ջորջ Քենթը։
Տեղեկացնենք, որ Ջոն Բոլթոնը ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդականն է, որը պատրաստվում է հոկտեմբերի 20-ին տարածաշրջան այց կատարել, որի շրջանակում կլինի նաև Հայաստանում:

Trump-Pashinyan meeting to take place in near future: George Kent
Meeting of U.S. President Donald Trump and Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan will take place in near future, U.S. Deputy Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs George Kent told the reporters in Yerevan today.
“As diplomats we always support the conduction of meetings of our leaders. I am sure that Trump-Pashinyan meeting will take place, but for now, I cannot say when and where. I think the issue will seriously be discussed during diplomat Bolton’s visit to Armenia,” Kent stressed,
John Bolton, Assistant to the U.S. President for National Security Affairs (NSA), will visit Armenia on October 20 within the framework of regional visit.