Փաշինյան-Թրամփ հանդիպումն առաջիկայում կկայանա. ԱՄՆ փոխպետքարտուղարի տեղակալ (Տեսանյութ)
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումն առաջիկայում կկայանա, այսօր Երևանում լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ԱՄՆ փոխպետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով տեղակալ Ջորջ Քենթը՝ պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին, թե արդյոք ԱՄՆ վարչակազմում քննարկվում է Փաշինյան-Թրամփ հանդիպման կազմակերպման հարցը։
«Որպես դիվանագետներ՝ մենք մշտապես աջակցում ենք մեր առաջնորդների հանդիպումների կայացմանը։ Ես վստահ եմ, որ Թրամփ-Փաշինյան հանդիպում կլինի, բայց այս պահին չեմ կարող ասել, թե երբ և որտեղ։ Ես կարծում եմ, որ առաջիկայում դեսպան Բոլթոնի՝ Հայաստան կատարելիք այցի ժամանակ այդ հարցի շուրջ քննարկում կլինի», - հայտարարեց Ջորջ Քենթը։
Տեղեկացնենք, որ Ջոն Բոլթոնը ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդականն է, որը պատրաստվում է հոկտեմբերի 20-ին տարածաշրջան այց կատարել, որի շրջանակում կլինի նաև Հայաստանում:

Организация встречи Дональда Трампа и Никола Пашиняна остается в повестке – Госдеп
Встреча президента США Дональда Трампа и премьер-министра Армении Никола Пашиняна состоится в предстоящем будущем, заявил заместитель помощника госсекретаря США по вопросам Европы и Евразии Джордж Кент, отвечая на вопрос Aysor.am.
«В качестве дипломатов, мы всегда способствуем организации встреч наших руководителей. Уверен, что встреча состоится, но не могу сказать, когда и где. Думаю, что этот вопрос будет обсуждаться также во время визита посла Болтона в Армению», - сказал Д.Кент на пресс-конференции.
Советник президента США по вопросам безопасности Джон Болтон совершит визит в Армению в конце октября.